City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. BUSSISÕIT KALININGRADI
Väljasõit Tartust kl. 05.00 Vanemuise alumisest parklast, Tallinnast kl. 08.00 Rahvusraamatukogu eest parklast, Pärnust kl. 10.00 hotell „Pärnu“ eest (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda, palun kontrollige). 

Sõit läbi Läti ja Leedu Kaliningradi oblasti poole. Piiri ületame Sovetskis (Tilsitis). Siin sõlmiti 1807. a. kuulus Tilsiti rahu Venemaa ja Prantsusmaa vahel. Õhtuks jõuame Kaliningradi. Linn laiub Pregolja jõe kallastel. Kaliningrad kandis kuni 1946. aastani nime Königsberg (Kuninga mägi) ja oli Ida-Preisimaa kuningate kroonimislinn. Seejärel sai Königsberg osaks Nõukogude Liidust ja nimetati ümber Kaliningradiks. See ajalooline Ida-Preisimaa pealinn oli üks kaunimaid Läänemereäärseid linnu. Kahjuks hävitati linn pea täielikult II maailmasõja lõpus. Tänapäeval on Kaliningrad Venemaa sadamalinn ja oblastikeskus.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. KALININGRAD
Hommikusöök. 
Linnaekskursioon Kaliningradis bussiga ja jalgsi. Kuningaloss on õhku lastud, aga keskplatsilt on ära viidud Lenin. Vana teater on taastatud oma endisel kujul. Niimoodi maja majalt ja kuju kujult jutustab Kaliningrad meile lahti oma lugu. 

Osa Kaliningradi loost on muidugi merevaik. Külastame Dhona torni, kus asub Kaliningradi merevaigumuuseum. Merevaik on muuseumis eksponeeritud läbi erinevate teadusharude: paleontoloogia, mineraloogia, geoloogia, geograafia ja ajalugu.

Ajaloolisel Kneiphofi saarel asuv osaliselt restaureeritud Kaliningradi katedraal, kus krooniti Preisi kuningaid ja kus asub Immanuel Kanti viimane puhkepaik. See on üldse üks väheseid ajaloolisi hooneid linnas, mis ilmselt jäigi pommitamata just tänu Kanti hauale. Maailmakuulus filosoof veetis Kaliningradis kogu oma elu ega reisinud siit kunagi kaugemale kui paarsada kilomeetrit. Katedraal on üle elanud mitu tulekahju. Katedraalis asub ka üks Euroopa vanemaid oreleid. 

Saarelt viib meid edasi Meesild – üks Kaliningradi sildadest imeilusasse kvartalijupikesse. Näide sellest, kuidas tänased Kaliningradi elanikud preisi pärandit taastavad. Pärastlõunal võtab meid vastu lahke Maailmamere muuseumi rahvas, mis tutvustab ookeani tähtsust ning venelaste osa selle uurimises. Muuseumil on väga erinevaid osakondi. Eestiga on seotud muuseumi esimene eksponaat – uurimislaev „Vitjaz“.

3. PÄEV. KALININGRAD
Hommikusöök. 
Külastame Kaliningradi omanäolist Ristikirikut (Kreuzkirche), kus asub unikaalne ja kohapärane Merevaigualtar. Kirik ehitati 1930-ndatel evangeelsele kogukonnale. Pärast II Maailmasõda kuulub kirik ortodokssele kogukonnale, olles vahepeal täitnud tehasehoone ülesannet. 

Edasi laevasõit mööda Pregolja jõge, nautides Kaliningradi linna ilu. Nii saab hea ülevaate südalinna piirkonnast – kaunid vaated, lisaks giidi jutt kaldaäärsetest majadest ja nende saatusest. Soovijatel võimalus külastada Kaliningradi loomaaeda, mis asutati juba 1895. aastal ning oli esimene maailmas, kus loomadele loodi küllalt soodsad tingimused. Sõjaeelseil aastail oli Kaliningradi loomaaed Euroopa suurimaid. Tänapäeval on Kaliningradi loomaaias üle 1000 looma-, linnu ja kalaliigi. 

Külastamist väärib ka Kaliningradi botaanikaaed, mis rajati XIX sajandi keskpaiku. Taimeliikide üldarv ulatub praegu üle 600. Haruldasi, sealhulgas rohkesti troopilisi ja subtroopilisi taimi leidub välitingimustes kui kasvuhoonetes. Taimede kollektsiooni väljaarendamisel oli omal ajal suuri teeneid botaanik Casparil, mistõttu tema monument ongi botaanikaaeda püstitatud. 

Kaliningradi turu külastus. Soovijad saavad seal maitsta kohalikke hõrgutisi – puuvillamett, brõnzat (lambapiimast tehtud juust) või sooja kiviahjulavašši. Soovi korral on ka Blindaaźi muuseumi ehk punkri muuseumi külastus. Õhtupoolikul vaba aeg kohvikute ja restoranide külastamiseks ning jalutamiseks mugavalt kompaktses kesklinnas.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. KALININGRAD - KLAIPEDA
Hommikusöök. 
Sõidame vaatama 5. forti – muljetavaldav võimalus külastada katakombi kindlusväravat. Kaliningradi oblastis leidub Läänemere hinnalisimat maavara “Läänemere kulda” – merevaiku. Seda võib siin randades veel tänapäevalgi leida. 

Külastame merevaigupealinna Jantarnõid (Palmniken), siin maapõues peitub 90% kogu maailmas avastatud merevaiguvarudest. Siit saadi toormaterjali Sankt-Peterburgi lähedal, Katariina palees asuva, merevaigutoa ehituseks. Rahvusvahelise merevaigukaubanduse kuningas on Jantarnõi kombinaat. Läheme vaatama kuidas kaevandatakse merevaiku maailma suurimas merevaigukarjääris. Jantarnõi on veel üsna tundmatu paik turistidele, kuigi siin on palju kauneid kuurorte. 

Suvituslinn Svetlogorsk (Rauschen) asub ajaloolise Ida-Preisimaa Sambia piirkonnas. See mereäärne kuurortlinn oli 19. sajandi alguses armastatud puhkepaigaks saksa haritlaskonna hulgas. 24. juunil 1820. aastal sai Svetlogorsk ametliku kuurortlinna tunnustuse. Raudtee valmimine 1900. aastal Kaliningradis tõstis veelgi linna populaarsust. Siin suvitas enne Nida säärele kolimist ka Thomas Mann. Mitmed vanad sanatooriumid on säilinud tänini, sest sõjast pääses linn suhteliselt kergelt. Zelenogradsk oli omal ajal esimene merekuurort kogu regioonis – tegevuse alguseks loetakse 1816. aastat. 20. sajandi alguses oli siin üle kümne peene hotelli, külalisi käis hooaja vältel rohkem kui 10 000. Pilku püüavad viimase sajandivahetuse aegu ehitatud juugendstiilis eluhooned, kuna siinne kant pääses II maailmasõja purustustest pea täielikult. 

Sõit Kura säärele, mis on aastast 2000 kantud UNESCO maailmakultuuri pärandi nimistusse. Kitsus koosneb täielikult ainult liivast ja hiiglaslikest rändluidetest, mis aastasadade jooksul on ringi „rännanud“. Öömaja Klaipedas.

5. PÄEV. SÕIT LÄBI LEEDU JA LÄTI EESTISSE
Hommikusöök. 
Sõit läbi Leedu ja Läti. Lõunasöögipeatus Leedus. Hilisõhtuks kodus. 
Sõit Pärnu-Tallinn-Tartu.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 15. jaanuar 2021
 
Kuumad pakkumised