City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - MANCHESTER
Kohtumine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 04.30. Lend Tallinn-Helsingi kl 06.05-06.40; Helsingi-Manchester kl 08.20-09.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). 

Sõidame Walesi põhjarannikule. Taustal kõrguvad Snowdonia mäed. Jõuame Anglesey saarele. Britannia kõige pikema 58-tähelise nimega kohas püüame seda nime ka välja lugeda, lühidalt on see aga Llanfair. Lõunasöögi aeg. 

Ületame insener Telfordi poolt konstrueeritud Menai rippsilla, mis ehitati 1826-ndal aastal. Seejärel külastame ühte Walesi tuntumat klassikalist kindlust – Caernarfoni, kus tänini kroonitakse kuningakoja vanimat poega Walesi printsiks. Sõidame Chesterisse.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV- SNOWDONIA
Hommikusöök. 
Suundume romantilisele Snowdonia mägede kaitsealale. Rongisõit Walesi kõige kõrgema mäe Snowdoni tippu (1085 m). Rohkem kui saja-aastane raudteeliin on Britannias ainulaadne, sest kasutab Šveitsi mägedes sõitvaid ronge. Llanberis’i töötubades ja söetöötlushoonetes on alal hoitud Victoria-ajastule omast atmosfääri. 

Arhitekt Clough Williams-Ellise 50-aasta elutöö, muinasjutuline Portmeirion. Snowdonia poolsaarel kesk metsikut loodust kerkib erakordne küla, kus arhitekt on ühendanud uudsed ideed rokokoo ja barokkstiilidega. Tunda on ehtsat Vahemerehõngu – puudega ääristatud alleedel ja parkides levib mõnus jäätise ja kohvi aroom, suveniiripoekestest saab osta mälestusesemeid ning keraamikat. Teeme peatuse Betws-y-Coedi mägikülakeses ja vaatame siin lähedal asuvat Swallow Fallsi (Pääsukese koske).

3. PÄEV. CARDIFF
Hommikusöök. 
Teekonnal lõunapoole avaneb imeline ja mitmekülgne mägede, metsade ja nõmmedega Walesi maastikupilt oma vanaaegsete linnakestega. Snowdonia Rahvuspark ja Brecon Beaconsi Rahvuspark. Ilus Dee jõe ääres asuv Llangolleni linnake, mis on tuntud tänu iga-aastasele rahvusvahelisele Eisteddfodi muusika- ja tantsufestivalile. Külastame Breconi linnakest. Lõunapaus. 

Edasi sõidame Cardiffi – Walesi pealinn, mida hetkel peetakse Euroopa kõige kiiremini arenevaks pealinnaks. Tutvume kesklinnaga- raekoda ja kohtuhooned, suur kaasaegne kaubanduskeskus ja kohvikutekvartal. Rahvusassamblee hoone ja ülimoodsa arhitektuuriga Wales Millennium Centre, kus annab etendusi Walesi rahvusooper. Vaatame väljast kindluslossi, kus on kindlustusi nii Rooma impeeriumi aegadest kui keskajast.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. BATH - GLASTONBURY
Hommikusöök. 
Lahkume Walesist ja sõidame Somerseti maakonda. Linnaekskursioon Bath’is, aristokraatlikus ja suursuguses kuurortlinnas, mille võlud olid tuntud juba roomlastele. Hilisemast perioodist pärinev kaunis George’de ajastu arhitektuur on ära märgitud UNESCO maailmapärandi nimistus. Külastame rooma termide muuseumi. 2000 aastat tagasi ehitasid roomlased siinsete looduslike kuumaveeallikate kohale termide ja templite kompleksi.

Edasi suundume kuningas Arturi ja Püha Graali legendide maagilisse maailma – Glastonbury’sse. Viimased 700 aastat on siin omavahel põimunud ajalugu ja müüdid, millest lõikasid tulu eelkõige siia kloostri asutanud mungad. Glastonbury’t on peetud nii õndsate saareks Avaloniks kui ka paigaks, kuhu pärast Jeesuse surma maeti Püha Graal. Suur klooster jäi varemetesse kloostrite lammutamise aktsiooni tulemusel 16. saj, sellegipoolest on säilinud mõned suurepärased mälestised, näiteks hiiglasliku normanni kloostrikiriku fragmendid, ebatavaline kaheksanurkse katusega Abtiköök ja Victoria-aegne talu, kus praegu tegutseb Somerseti maaelumuuseum.Majutus 2 järgnevat ööd Plymouthi lähedal.

5. PÄEV. CORNWALLI POOLSAAR
Hommikusöök. 
Päev Cornwalli poolsaarel. Sõidame läbi legendiderohke Dartmoori Rahvuspargi. Juttude järgi luusivat siin ringi Baskerville’ide koer ja sombustel sügisõhtutel võib kohtuda Peata ratsanikuga… Suundume Tintagelisse. Kuningas Arthuri legend on kõige tuntum ja selle tegevuspaik on väga paljudes kirjutistes paigutatud Cornwalli poolsaare lääneossa. Legendi kohaselt oli kuningas Arthuri eostamise kohaks Tintageli loss, mille maa-alustes kivisse raiutud koobastes tegutses võlur Merlin ning mis jutustab Tristani ja Isolde legendist. Lossi varemed asuvad võimsal kaljul, kust avanevad suurepärased vaated ümbruskonnale. Sõidame läbi Penzance piirkonnast, millest Rosamund Pilcher on kirjutanud “Merikarbi otsijates” ja oma teistes teostes. See oli lemmikpaigaks kunstnikele, poeetidele ja kirjanikele peale II maailmasõda. Vaatame maailma kõige kaunima asukohaga vabaõhuteatrit – Minacki teatrit. Käime ära Cornwalli poolsaare ja kogu Inglismaa kõige läänepoolsemas tipus Land`s Endis. Imetleme vaadet Püha Miikaeli mäele, mis oli juba keskaja algusest peale kloostri ja palverännakute kohaks. Siinseid kaljusid ründab Atlandi ookean kogu oma jõuga.

6. PÄEV. PLYMOUTH - DORCHESTER - SOUTHAMPTON
Hommikusöök. 
St Austelli lähedal külastame Eedeni aedu, mis on kõige unikaalsem kaasaegne botaanikaaed maailmas, kus on esindatud 10 000 taimeliiki erinevatest maailma nurkadest. Sõit Plymouthi. Jalutuskäik linnas. Vanalinna tähtsaim maamärk on Hoe sadam, kust said alguse James Cooki ja Sir Francis Drake’i maadeavastusretked. Tänapäeval leiab siit õdusa promenaadi ja pargi koos monumentidega tähtsatele meremeestele. Jõuame Fossiilide rannikule. 150 km pikkune rannajoon pärineb dinosauruste ajast, tänapäeval pakub ta lisaks kivistunud teokarpidele suurepäraseid vaateid väikelinnadele, lahtedele, kaljudele ja merele. Jalutame Fossiilide ranniku keskuses, kaunis väikelinnas Lyme Regis, kus on veel säilinud endisaegset rahulikku kaluriküla hõngu. John Fowles’i romaanis seisis siin rannas ja silmitses merd „Prantsuse leitnandi tüdruk“. Soovijad saavad nautida rannikuelu väikestes kohvikutes ja käia ujumas. Sõidame läbi Dorchesteri, Thomas Hardy romaanidest tuntud ka kui Wessexi maakond, kus läbi kirjaniku kujutluse ärkasid ellu D’Urberville’ide Tess ja Casterbridge’i linnapea. Öömaja Southamtonis.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid7. PÄEV. PORTSMOUTH - STONEHENGE
Hommikusöök. 
Oleme jõudnud Inglismaa lõunarannikule. Portsmouth on kuningliku laevastiku kodulinn. Külastame Lord Nelsoni lipulaeva, Trafalgari lahingu sümbolit HMS Victory. Avastame Nelsoni jälgedes seda 18. saj laevaehituse pärli. Siiani täies lahinguvalmiduses Victory annab ülevaate sajanditetagusest elust, mis väljaspoole paistis kangelasliku ja glamuursena, kuid tegelikult… Victory kõrval avati kauaoodatud Tudori aega kajastav muuseum, mille keskmes on 16. saj hukkunud ja kaasajal merest tõstetud Tudorite sõjalaev Mary Rose. See on ainus nii vana laev terves maailmas, mis täies hiilguses tänapäeva külastajatele nähtav on. Salisbury katedraali torn on Inglismaa kõrgeim. Avar ja rahulik katedraaliplats oma koolide, seekide ja vaimulikkona majadega harmoneerub suurepäraselt katedraaliga. 

Külastame Suurbritannia kõige kuulsamat vaatamisväärsust – Stonehenge. Müstiline paik, mille kohta leiab tänaseni mitmeid erinevaid tõlgendusi. Eelajaloolise monumendi vanimad osad pärinevad ajast umbes 3000. a. e.m.a., kohaga seotud legendid ja uskumused ulatuvad rahvaluules pea sama kaugele.

8. PÄEV. WINDSOR, LEND LONDON - TALLINN
Hommikusöök. 
Lõpetame oma reisi jalutuskäiguga Windsori vanalinnas. Vaatame kuninganna ühte ametlikku residentsi Windsori lossi, mis on talletanud 900 aastat Briti ajalugu. Kuninglikud pead on kõik elanud Windsoris alates William Vallutajast ning jätnud igaüks jälje hoone ehitusse ja stiili. Ka lossi ajalugu on tihedalt seotud tema elanikega, olles kord impeeriumi südameks, kord vanglaks põlatud valitsejatele, kord kindluseks vaenlaste vastu… Teiselpool müüre asuv Windsori vanalinn on arenenud koos lossiga läbi aastasadade. Ajaloohõngu loovad vanad munakivitänavad, mille ääres on säilinud vahvvärk-stiilis hooneid. Sõit lennujaama. Lend London (Heathrow)-Helsingi kl 18.10-23.00; Helsingi-Tallinn kl 23.45-00.20 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 24. oktoober 2019
 
Kuumad pakkumised