City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - BUKAREST
Koguneme Tallinna lennujaamas ja lendame Bukaresti. Ühisel õhtusöögil maitseme Balkani köögi erilisi roogasid. Ööbime hotellis Bukaresti kesklinnas.

2. PÄEV. BUKAREST - SIBIU
Päeva alustame Bukaresti vanalinna jalgsiekskursiooniga, kus uudistame kitsastel tänavatel prantsuse-stiilis 19.saj. lõpu ja 20 saj. alguse arhitektuuri, tuntud ka kui Belle Epoque stiil (kunstilise õitsengu ajastu). Just nende kaunite majade tõttu kutsuti Bukaresti ka Väikeseks Pariisiks idas. Tutvume lähemalt massiivse Parlamendi Paleega, ehitatud endise kommunistliku Rumeenia diktaatori Nicolae Ceausescu käsul. Tohutusuure palee luksuslikud ruumid on rikkalikult kaunistatud puitnikerduste, marmori, pimestavate kristalllühtrite ning Rumeenia parimate meistrite valmistatud mosaiik- ja vitraažakendega.

Jätame Bukarestiga praeguseks hüvasti ning suundume 4-tunnise autosõidu kaugusesse Sibiu linna. Võluv Sibiu on kandnud Euroopa kultuuripealinna tiitlit. Vanalinna jalgsiekskursiooni käigus avastame keskaegseid linnaväljakuid, torne ja hooneid ning detailiderohket juugendstiilis arhitektuuri.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid
3. PÄEV. CORVINI LOSS - ALBA IULIA KINDLUS
Gooti stiilis imposantne Corvini loss on 15. saj. pärit piltilus hoone. Lossi ümbritsev jõgi, tohutusuur sild sissekäigul, majesteetlik rüütlitesaal, kõrged vaate- ja kaitsetornid jätavad muinasjutulise mulje. Ka siinsel keskaegsel piinamisruumil on mitmeid legende jutustada.

Külastame ajaloolise tähtsusega Alba Iulia kindlust. Just siin otsustati 1918. a-l Transilvaania ühendada ülejäänud Rumeeniaga. Avastame kauneid saale, siinset katedraali, üht vanimat katoliku kirikut Rumeenias ning erilisi kindluse barokk-stiilis väravaid.

4. PÄEV. KLAASIVABRIK - SIGHISOARA
Hommikul sõidame kuulsasse klaasivabrikusse, kus valmistatud kvaliteetset klaasi kasutab isegi Briti kuninglik pere. Teeme klaasivabrikus tutvust vana klaasipuhumise tehnikaga. Näeme kogu protsessi algusest lõpuni.

Läheme külla mustlaste perekonnale, kes on spetsialiseerunud vasksepa erialal. Tutvume lähemalt nende ametiga ning erilist sorti mustlaskultuuriga, kus meestel kombeks kanda suuri mütse ning naistel pikki värvilisi seelikuid. Pärastlõunal võtame suuna UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvasse Sighisoara linna. Seda peetakse üheks Euroopa kõige kaunimaks keskaegseks kindluslinnaks. Võluva linna kitsad munakivi tänavad, kuulus kellatorn, ajaloolised hooned ja hästisäilinud kaitsetornid viiksid meid justkui tagasi keskaega. Õhtuks jõuame Viscrisse.

5. PÄEV. VISCRI KÜLA - BRASOV
Transilvaania avastusreis jätkub hommikupoolikuga Viscris, kõige kaunimas Transilvaania saksikülas. Siin tundub, et aeg oleks justkui peatunud: vanad sajanditetagused traditsioonid on praegugi hinnas ning küla ümbritsev loodus on inimestest jäänud pea täiesti puutumata. Siin külastame 12. saj. kirikut, kust leiame väikese muuseumi kohaliku keraamika, käsitsi valmistatud põllutööriistade ja rahvarõivastega tutvumiseks. Kohtume kohaliku sepaga, kes tutvustab meile oma traditsioonilist ametit lähemalt.

Prejmeri külast leiame Transilvaania suurima kindlustatud kiriku. Enam kui 200 ruumiga kindlus oli kohalikele turvaliseks pelgupaigaks kallaletungide ajal. Pärastlõunase Brasovi vanalinna jalgsiekskursiooni käigus tutvume kuulsa Musta Kirikuga, avastame saksikvartaleid ja kaitsetorne. Õhtuks jõuame meie ööbimispaika, väikesesse ning maalilisse Pestera mägikülla.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid6. PÄEV. LIBEARTY KARUDE VARJUPAIK - BRANI LOSS
Täna tervitame karusid! Väikestest puuridest ja sobimatutest elutingimustest päästetud rohkem kui 100 karu on nüüd Libearty varjupaigas mõnusa elu peal ning naudivad neile loomulikku elukeskkonda.

Dracula ehk Brani lossi näeol on tegemist kauni keskaegse mägilossiga, mille praeguse maitseka sisekujunduse tellis Rumeenia kuninganna 1920ndatel. Tutvume lähemalt ka Dracula legendiga, kuid loss peidab endas teisigi lugusid printsessidest, kuningannadest ja ordurüütlitest.

7. PÄEV. PELESI JA PELISORI LOSSID
Meid ootab ees uhke Rumeenia sümbol ning kõige kaunim Euroopa uusrenessansi arhitektuuriga kuninglik Pelesi loss. Loss asetseb kesk hingematvalt kauneid mägesid. Peenetundelised disainielemendid ja detailiderohked dekoratsioonid lossis annavad aimu, kui luksuslikult on Rumeenia kuninglik pere siin elanud. Külastame ka Pelesiga samasse kompleksi kuuluvat juugendstiilis Pelisori lossi, mis ehitati kuningas Carol I käsul tema troonipärija Ferdinand I residentsiks. Õhtuks jõuame tagasi Bukaresti, kus naudime koos õhtusööki ning jätame võluva Rumeenia ja unustamatu Transilvaaniaga hüvasti.

8. PÄEV. LEND BUKAREST - TALLINN
Lendame Tallinna. Reisi lõpp.

Reisi ajakava võib muutuda lennuplaani muudatustest, ilmastikutingimustest, teeoludest, streikidest, reisist osavõtjate tervislikust seisundist ja muudest asjaoludest sõltuvalt.Viimati uuendatud 02. juuni 2021
 
Kuumad pakkumised