City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - LISSABON, LISSABONI LINNAEKSKURSIOON
Kogunemine kell 08:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis puhkereiside kassas (asub infoletist vasakul), kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn - Riia kell 10:45-11:35 (lennunumber BT 312) ja Riia - Lissabon 12:50-15:25 (lennunumber BT 675). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi! 

Oleme saabunud Portugali pealinna. Lissabon on kui Euroopa uinuv kaunitar, kes peale 100-aastast uinakut on endalt tolmu raputanud ja kiirustab nüüd taas ballile. Elegants, salapära, kontrastsus ja naudingutele keskendumine on vaid mõned märksõnad, mis seda linna iseloomustavad. 

Suundume südalinna ning võtame ette jalutuskäigu: vaatame ringi linna peaväljakutel, kogeme linna ühe peatänava, Rua Augusta melu, uitame Alfama linnaosa käänulistel ja maalilistel tänavatel. Vaatame katedraali ning imetleme vaateid linna kohal kõrguvatelt platvormidelt. Õhtul on igaühel võimalus sõita Lissaboni sümboliks oleva vanaaegse kollase trammiga, imetleda südalinna katuseid Santa Justa lifti vaateplatvormilt või lihtsalt jalutada eri ajastutest pärit kvartalites. 
Majutume kahel järgneval ööl Lissabonis hotellis.  Majutus hotellis Exe*** või sarnases. 
  
2. PÄEV. LISSABON - SINTRA - CABO DA ROCA – LISSABON
Hommikusöök. 
Varjuline Sintra on olnud Portugali kuningate suveresidentsiks juba 14. sajandist alates. Selles aristokraatlikus linnakeses vaatame kahte paleed: võimsat rahvuspaleed, mis üllatab erinevatest ajastutest pärit arhitektuuri, imeilusate azulejode (maalitud ja glasuuritud keraamilised plaadid), uhke luigesaaliga, toreda legendiga harakasaaliga ning vägeva köögiga, mille korstnad kõrguvad kogu linna kohal. Pena palee on armastava abikaasa kingitus 19. sajandi Euroopa kauneimaks kuningannaks peetud Maria II-le, ning tulemus on ahhetama panev - Pena paleest on inspiratsiooni saanud nii Sintras suvitamas käinud muinasjutukirjanik Hans Christian Andresen kui ka Walt Disney. Sintras soovitame kindlasti maitsta ka kohalikke kohupiimaküpsetisi queijadasid ja imetleda pika traditsiooniga käsitsi maalitud keraamikat.

Käime ära paigas, “kus lõppeb maa ja algab meri” ehk Mandri-Euroopa kõige läänepoolsemas punktis – Cabo da Rocas. Peatume 140 meetri kõrgusel kaljul asuva majaka juures ning naudime vaadet ookeanile. 

Tagasi Lissabonis, külastame Belemi linnaosa, kust algasid omaaegsed maadeavastusretked. Näeme Portugalile iseloomuliku arhitektuuristiili manuelismi pärleid - Belemi torni ja "pipramaksu" eest ehitatud võimsat Hieronümose kloostrit, kus asuvad ka kuulsa meresõitja Vasco da Gama ja portugallaste rahvuseepose "Lusiaadid" autori Luís de Camõesi hauad. Vaatame ka maadeavastajate monumenti, kuhu on raiutud portugallaste tähtsamate meresõitude võtmefiguurid.

Õhtul läheme soovijatega fado-restorani Alfamas - piirkonnas, kus nüüdseks UNESCO suulise pärandi nimekirja kantud fado 19. sajandil alguse sai ning kus tänasel päevalgi on lugematu arv fado-majasid, mille igast avatud uksest ja aknast kostub laulu. Fado on Portugali rahvalik muusikastiil, nukker ballaaditaoline laul, mida saadetakse klassikalisel Hispaania kitarril ja 12-keelsel Portugali kitarril, vahel harvem ka viiulil. Nimetus tuleneb ladinakeelsest sõnast fatum – saatus. Laulude teemaks on tihti nostalgia, õnnetu armastus ja traagiline saatus. Kuulame meiegi neid kauneid meloodiaid elukogenud fadistade esituses ning maitseme Portugali rahvusroogi caldo verdet ja bacalhaud. 

3. PÄEV. COIMBRA –  AVEIRO – COSTA NOVA  - PORTO  
Hommikusöök. 
Lahkume Lissabonist ning sõidame tuntud ülikoolilinna Coimbrasse, mida varjamatu uhkusega nimetatakse Portugali Oxfordiks. Kunagi Portugali pealinnaks olnud Coimbras on nii väärikat ajalugu kui ka ülikoolilinnale tüüpilist nooruslikku energiat. Muide, kuulu põhjal sai J. K. Rowling just Coimbra tudengite vormirõivaist inspiratsiooni Sigatüüka koolivormiks. Näeme ülikooli peahoonet koos legendaarse kellatorniga, 12. sajandist pärit katedraali, käänuliste tänavatega vanalinna ning elegantset all-linna.

Külastame kanalite kallastel asuvat maalilist Aveiro, mis on senini üheks Portugali soolatootmise keskuseks. Siit leiab elegantseid värviliste azulejodega kaetud maju ja kirjuks värvitud lamedapõhjalisi kanalipaate. Teeme kohvipausi kanaliäärses kohvikus, kus maitseme Aveiro kuulsaid munakollasetäidisega küpsiseid – Ovos Moleseid.  Aveirost sõidame Costa Nova suvituspiirkonda, et imetleme vahvaid triibulisi suvitusmajasid, mis on inspireeritud kunagistest kalurihüttidest. Elamuslik on ka jalutuskäik liivadüünidega ookeanirannas. 
Õhtuks jõuame Portosse, majutus hotellis Heroismo****  või sarnane kahel järgneval ööl. 

4. PÄEV. PORTO - QUINTA DA AVELEDA VEINIMÕIS
Hommikusöök. 
Ajalooline Porto on andnud Portugalile esimese poole riigi nimest. Aga mitte ainult. Portugalis on käibel ütlus: Lissabon uhkustab, Coimbra laulab, Braga palvetab ja Porto töötab. Porto on tõepoolest töökas, energiline, jõuline ja äärmiselt uhke oma traditsioonide üle. Porto linnapildis näeb nii keskaegseid jumalakodasid, möödunud sajandivahetusest pärit art decod kui ka kaasaegse arhitektuuri pärle. 

Alustame oma päeva jõekruiisiga vanal purjekal, millega kunagi transporditi suuri veinivaate. Vaated, mis avanevad Douro jõelt viiele Porto sillale ning kaldapealsetele, on võrratud. Sandemani veinikeldris õpime, kuidas valmistatakse kuulsat portveini. Võimalus degusteerida ja soovi korral ka kaasa osta. Külastame Börsihoonet, mille muljetavaldav sisekujundus on äripartnereid portolaste jõukuses veennud juba 19. sajandi lõpust alates. Vaatame barokset, rohke kullaga kaunistatud Franciscuse kirikut. Vabal ajal soovitame ringi uudistada elust kihaval Duoro jõe kaldapealsel Ribeiral ning uhkete azulejodega kaunistatud vanas raudteejaamas.

Pärastlõunal külastame maalilist veinimõisa Quinta da Aveledat. Siin, viinamarjaväljade keskel, saab kogeda tõelist rahu. Esmalt imetleme mõisa parki, kus on nii õiteilu kui salapärast lokkavat metsikust. Näeme korgitammesid ning mitmesaja-aastaseid eukalüpte. Siin-seal on purskkaevud, tiigikesed, romantilised aiamajad. Seejärel degusteerime mõisas valmistatavaid veine, nende seas ka vinho verdet, kerget, kihisevat ja noort “rohelist veini”, mille kõrvale pakutakse ka kohalikke juuste.

5. PÄEV. DOURO JÕE ORG – NAZARE
Hommikusöök. 
Lahkume Portost ja sõidame imetlema Douro jõe oru viinamarjakasvatuspiirkonda. Alto Douro veinipiirkond jõe ülemjooksul kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ja on üks kauneimaid veinitootmispiirkondi kogu maailmas. Just siin kasvavad viinamarjad, millest valmistatakse kuulsaid portveine. Teeme peatuse Peso da Regua linnakeses, mille peamine sissetulek tuleb tänini veinitööstusest.

Sõidame läbi Kesk-Portugali vaheldusrikka maasitiku ookeaniäärsesse kuurortlinna Nazaré. 
Majutume kolmel järgneval ööl Nazare  hotellis Mare***  või sarnases.

6. PÄEV. TOMAR – FATIMA – BATALHA
Hommikusöök. 
Sõidame Tomari, kus külastame templirüütlite salapärast lossi. Mäetipus asuv vägev kindlusklooster oli esmalt Portugali Templirüütlite Ordu, peale viimase laialisaatmist aga Kristuse Ordu peakorter. Eri ajastutel ehitatud-täiendatud hoone on uhke, sünge, salapärane ja sedavõrd labürintjas, et hetketi näib, et iga koridor ja trepp viib vaid järjekordse katuseterrassi või sisehoovini.

Peatume Fátimas, mis on katoliikliku maailma üks tähtsaimaid palverännakute sihtpunkte - usutakse, et just siin oli Jumalaema viimane suur ilmutus, kui ta 1917. aastal ilmutas end kuue järjestikuse kuu 13. kuupäeval, esmalt vaid kolmele karjuslapsele, viimaks, 13. oktoobril, aga juba 70 000 inimesele.
Sõidame imetlema suursugust Batalha kloostrit, mis püstitati mälestamaks võitu kastiillaste üle 1385. aasta Aljubarrota lahingus. Kloostri püstitajate soov midagi enneolematult võimast luua oli sedavõrd suur, et seninägematult kõrgeid võlve saadeti kokkuvarisemise hirmus ehitama eluaegset karistust kandvad vangid. Gootikat, manuelismi ja renessanssi kombineeriv klooster on viimaseks puhkepaigaks ka Avizi dünastia rajanud kuningas João I-le, tema inglasest naisele Philippale ning nende viiele pojale, kellest kuulsaim on kindlasti Henri Meresõitja.

7. PÄEV. ALCOBAÇA – OBIDOS - NAZARE  
Hommikusöök. 
Pärastlõunal külastame võimsat Jumalaema kloostrit Alcobaças, kus hiilgeaegadel elas 999 munka ning jumalateenistused toimusid ööpäevaringselt. Kloostrisse on maetud ka Portugali tuntuima armastusloo kangelased kuningas Pedro I ja tema julmalt tapetud armastatu Inês de Castro.

Sõidame Portugali kõige maalilisemaks väikelinnaks peetud Óbidosse, mille keskaegne linnamüür peidab kitsaid tänavaid, varjulisi väljakuid ja erakordse atmosfääriga pisikesi kohvikuid. Imetleme linna ja jalutame mööda valgekslubjatud majadega ääristatud tänavakesi. Miks mitte just siin – hurmavas keskaegses linnakeses, mille 13. sajandil sai kuninganna Isabel endale ekstravagantse pulmakingitusena – proovida kuulsat kirsilikööri ginjat? Kõige paremini maitseb see šokolaadist valmistatud pitsist rüübatuna.

Õhtul pakub tõelise naudingu jalutuskäik Nazaré rannakuurordi promenaadil vaadates kirevaid paate ja värvikaid kalurinaisi oma vahvate ülestikku kantavate seelikutega. Õhtusöögi aegu täitub linn kirbe-magusa grillsardiinide lõhna ja mereannirestoranidest kostva kutsuva jutukõminaga. 

8. PÄEV. LISSABON, LEND LISSABON - RIIA - TALLINN
Hommikusöök. 
Sõidame Lissaboni ja tutvume Tejo jõe kaldal piirkonnaga, mis sai uue elu 1998. aastal toimunud EXPO tarvis. Praegu Rahvuste Pargi (Parque das Nações) nime kandev ala on kohalike seas populaarne vaba aja veetmise piirkond – siin asuvad näiteks Euroopa suurim okeanaarium, teaduskeskus, rohkelt moodsat arhitektuuri, võluvad pargikesed ja restoranid, hiiglaslik kaubanduskeskus. Just siin peeti ka 2018. aasta Eurovisioon.
Suundume lennujaama. Lend Lissabon - Riia - Tallinn kell 16:10-22:30 ja 23:15-00:05 (lennunumbrid BT 676  ja 361). 

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 09. aprill 2020
 
Kuumad pakkumised