City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - LISSABON
Koguneme Tallinna lennujaamas Lennart Meri bareljeefi juures kell 08:00 hommikul ja lendame Lissaboni. Saabume Portugali pealinna kell 15:25, seame end hotellis sisse. Vaba aeg.

Portugali reis algab Lissabonis. Oleme jõudnud ühesse maailma vanimasse linna, kuhu on oma jälje jätnud nii foniiklased, roomlased kui araablased. Seitsme mäe linnas tervitavad meid lõunamaine päike, sõbraliku olekuga kohalikud ning fantastiline söök ja kultuur.

2. PÄEV. SINTRA - CABO DA ROCA; MATK CA 8 KM
Muinasjutuliselt kaunis päev! Majesteetlikus üksinduses kõrguv Sintra mägi paistab juba kaugelt silma. Mäel matkates leiame end lopsakalt rohelise looduse keskelt, jalutame läbi troopiliste parkide, näeme keskaegset mauride kindlust ja suursugust Sintra Rahvuspaleed. Külastame pikemalt Pena paleed, mis on üks Portugali kõige kuulsamaid sümboleid. Kroonjuveelina mäetipus särav Pena palee on olnud mitmeid põlvkondi kuningliku pere meelispaigaks. Pole ime, et rikka kultuuri ja imekauni loodusega Sintra kuulub ka UNESCO ridadesse. Pärast kaunist matka sõidame Cabo da Rocale, Mandri-Euroopa kõige läänepoolsemasse tippu ning saadame päikese horisondi taha.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid3. PÄEV. MIRA DE AIRE KOOBAS - FATIMA
Portugali reis jätkub päevaga täis müstikat! Hommikul sõidame Serras de Aire e Candeeiros looduskaitsealale, mis on tuntud mitmete põnevate paekivi koobaste poolest. Meie külastame Mira de Aire koopaid, mis on ühtlasi ka Portugali kõige suuremad ning üks seitsmest Portugali looduslikust imest. Jalutame kohaliku saatjaga 600 meetrit ning laskume aina sügavamale maapõue. Valgustatud koopas mängivad varjud saladuslikel kivimustritel, stalakmiitide ja stalaktiitide vahel. Lõuna veedame kuulsas Fatima linnas. Legendi kohaselt ilmutas 1917. a-l Neitsi Maarja just siin end kolmele karjaselapsele. Neitsi Maarja olevat olnud eredam kui päike ning temast kiirgasid pimestavad valgusvihud. Pärast mõistatuslikku lugu ehitati siia suursugune basiilika ja kabel. Nüüdseks on Fatima tuntud palverännu sihtpunkt. Õhtuks sõidame juba Serra da Estrela rahvuspargi lähistele.

4. PÄEV. SERRA DE ESTRELA RAHVUSPARK; MATK CA 12 KM
Meie Portugali reis jätkub riigi tipus! Serra da Estrela on ainulaadse loodusega riigi vanim ja suurim rahvuspark, kust leiame Portugali kõige kõrgemad mäed. Näeme võimsaid graniitmägesid, jäiseid järvesilmasid ja tiheda metsaga kaetud ürgseid liustikuorge. Mandri-Portugali kõige kõrgemast tipust (1993 m) naudime hunnituid vaateid. Siin saame proovida kohalikku lambajuustu ja leiba ning suveniiriks osta külanaiste kootud villaseid sokke.

5. PÄEV. SERRA DE ESTRALA RAHVUSPARK - DOURO ORG; MATK CA 4 KM
Hommikuse võtame viimast Serra da Estrelast. Teeme kergema matka ning uudistame kohalikku küla. Sõidame Douro oru poole meid saatmas lauged künkad ning selja taha jäävad Serra da Estrela kõrged tipud. Douro orus sõidame 27 km Paso da Reguast Pinhaosse mööda N-222 teed, mis on kuulutatud maailma kauneimaks autoteeks. Tiitliväärilise sõidukogemuse loovad imekaunid vaated Douro jõele, lauged kurvid ja meid ümbritsevad muinasjutulised mäed. Õhtuks jõuame Pinhaosse.

6. PÄEV. PINHAO - VEINIDEGUSTEERIMINE; MATK CA 5,5 KM
Hommikune matk on pidevalt allamäge. Käime läbi imearmsate Douro oru kohalike külade ning naudime võimsaid vaateid laugetele mägedele ning viinamarjaistandustele, kust tulevad maailma parimad portveinid. Pärastlõunane matk on Pinhao ümbruses ning jõele lähemal. Päikeseloojangut naudime Casal do Loivoses, külakeses mäe otsas. Siin ootab meid ka kohalike veinide degusteerimine ja väike oliiviõlimuuseum. Öö veedame Pinhaos.

7. PÄEV. PENEDA GERES RAHVUSPARK; MATK CA 12 KM
Sõidame üsna Hispaania piiri lähedale. Veedame päeva matkates Peneda Geresi rahvuspargis, mis on tuntud oma võimsate tammemetsade, rabade, roheliste orgude, kõrgete jugade ja graniithiiglaste poolest. Siin elavad ka garrano ponid, Portugali oma hobusetõug. Rahvuspargis on säilinud ka 3. saj. rahnkalmed ning 1. saj. Rooma tee, mis tänapäeval on populaarne jalgratturite seas. Veedame terve päeva rahvuspargis.

8. PÄEV. PENEDA GERES RAHVUSPARK - PORTO
Ka tänase päeva veedame Peneda Geres rahvuspargis matkates. Valime matkaraja, mis on meie reisiseltskonnale kõige meelepärasem. Külastame armsaid mägikülasid ning kauneid vaateplatvorme. Õhtul võtame suuna Porto linnale, kus ka ööbime.

9. PÄEV. PORTO - VILA NOVA DE GAIAS VEINIKELDER
Portugali reis jätkub rahuliku linnapäevaga Douro jõekaldal. Hommikut alustame jalutuskäiguga Portos. Meelde jäävad värvilised kahhelkividega majad, jõetuules lehvivad riided nööril, UNESCO ridadesse kuuluv vanalinn, imeline Sao Bento rongijaam, kirev Santa Catarina tänav, Se de Porto võimas katedraal ning kuulus Eiffeli ettevõtte poolt disainitud Luis I sild, raehoone ning -väljak. Pärast paaritunnist jalutuskäiku on Sul vaba aeg ise linnaga tutvust teha. Õhtul on soovijatel võimalus külastada veinikeldrit teisel pool jõge, Vila Nova de Gaias (lisatasu eest, u. 25 eurot, hinnas ka veinide degusteerimine).

10. PÄEV. LISSABON
Aveiro on noorusliku hõnguga linnake võimsa laguuni lähistel. Laguunist kogutakse kuulsat ja kallist Flor de Sali (lillesool). Aveirot ennast kututakse Portugali Veneetsiaks, sest siit leiame väikese, kuid imearmsa kanalitevõrgustiku. Kui Veneetsias sõidetakse gondlitel, siis Aveiros sõidetakse moliceirodega – värviliste paatidega, mida vanasti kasutati vetikate korjamiseks, kuid tänapäeval kasutatakse jõekruiisideks. Teeme peatuse ka Nazares, maailmakuulsas surfiparadiisis. Veealune hiiglaslik sügavik tekitab Nazares harukordselt suured lained, mida hulljulged surfarid püüavad. Maailma suurim laine, mille peal inimene on surfanud, tekkis just siin! Teeme kergema matka rannikul ning suundume õhtuks Lissaboni.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid11. PÄEV. LISSABON
Meie hommikusel jalutuskäigul tutvume lähemalt Baixa-Chiado ja Alfama linnaosadega. Baixa-Chiado on Lissaboni ajalooline süda, kus on aastasadu kohtunud kuulsad artistid, poeedid ja kirjanikud. Pärast 1755. a Suurt Maavärinat ehitati kogu siinne kant uuesti üles. Jalutame imposantsetel tänavatel, imetleme neoklassitsistlikke hooneid ja väljakuid ning lõpuks jõuame hoopis teistsugusesse Alfama linnaossa. Uudistame kitsastel tänavatel, ääristatud Portugali kuulsate kahhelkividega kaunistatud majadega. 

Pärast jalutuskäiku on sul võimalus linnaga omal käel tutuvuda. Meie aktiivsele puhkusele paneb punkti intiimne fado kontsert restoranis. Fadot nimetatakse Portugali muusika hingeks, mis sai arvatavasti alguse 19. saj. alguses just Lissabonis.

12. PÄEV. LEND LISSABON - TALLINN


Reisiplaan võib muutuda lennuplaani muudatustest, ilmastikutingimustest, teeoludest, streikidest, reisist osavõtjate tervislikust seisundist ja muudest asjaoludest sõltuvalt.Viimati uuendatud 02. juuni 2021
 
Kuumad pakkumised