City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. Lend Tallinn - Helsingi - Delhi.

2. PÄEV. VANA DELHI
Varahommikul saabumine Delhisse, majutumine hotellis. Paketi hinnas sisaldub lisaöö hotellis, st et hotellitoad saab kätte kohe saabumisel. Hommikusöök hotellis ning vaba aeg reisiväsimusest välja puhkamiseks. Pealelõunal Vana Delhi linnaekskursioon. Näeme 17. sajandist pärit India suurimat Jama mošeed, mille ehitamises osales u 5000 töölist ning mis mahutab u 25 000 palvetajat ning 2,4 km pikkuse müüriga ümbritsetud punast liivakivikindlust. Käime kunagisel mogulite ülikute avenüül Chandni Chowk, millest tänapäeval on kujunenud linna peamine kaubanduspiirkond. Külastame idamaist basaari.

3. PÄEV. UUS DELHI
Peale hommikusööki hotellis läheme taas Delhi linnaekskursioonile, seekord New Delhi linnaossa. Käime lillekujulises Lotuse templis, mis on ühest küljest linna olulisim vaatamisväärsus ning teisalt tähtsaim bahai religiooni pühakoda Indias. Hiigelsuure pühakoja 9 ust viivad saali, mis mahutab u 2500 inimest. Näeme I MS hukkunud 85 000 india sõdurile pühendatud sõjamemoriaali, India Gate'i. Samuti näeme briti koloniaalarhitektuuri tähtsamaid ehitisi: presidendipaleed, parlamendihoonet, Rajpath'i ning sekretariaati. Teeme pildistamispeatuse modernse ja imposantse Laxmi Narayani templi juures, mille lasid ehitada India ärimehed. Pealelõunal võtame suuna Agrale. Teekond 203 km kaugusele kestab olenevalt liiklusoludest u 5-6 tundi. 

4. PÄEV. AGRA
Peale hommikusööki hotellis läheme vaatame kaht UNESCO maailmapärandi hulka kuuluvat mälestusmärki - India islami ehituskunsti pärli Taj Mahali ning hiigelsuurt Agra kindlust. Mõlemad neist on ehitatud 17. sajandil šahh Jahani valitsusajal, mil mogulite riik oli oma võimsuse tipul. 

Taj Mahal ehitati šahhi naise mälestuseks. Tegemist on hästisäilinud valgest marmorist hauakambriga, mille ehitamises osales üle 20 000 Pärsia, Türgi, Prantsuse ja Itaalia spetsialisti. Ehitusmaterjalide kohaletoomiseks läks vaja u 1000 elevanti. Taj Mahali valmimiseks kulus ei rohkem ega vähem kui 22 aastat. Siia on tema soovil maetud ka šahh Jahan ise. 

Punasest kivist kõrge Agra kindlus on tegelikult rohkem nagu 2,5 km pikkuse müüriga ümbritsetud linn. Kindlusemüüride vahelt leiame me Khas Mahali ehk erapalee, Sheesh Mahali ehk peegelpalee ning Angri Baghi ehk viinamarja-aia. Kõige muljetavaldavamad kindluse osad on Dewan-e-Am, mille troonil istudes imperaator oma alluvatega suhtles ning Dewan-e-Khas, kus ta välismaiseid kõrgeid külalisi võõrustas. Dewani-e-Khasist viib uks kahekorruselisse paviljoni, kuhu šahh Jahani poeg ta peale troonilt tõukamist vangi pani. Surres oli šahhi viimaseks vaateks Taj Mahal. Mõned hooned on ehitatud puhast marmorist ning kaetud kaunite nikerdustega. Ruumide jahutamiseks voolas seest õõnsates seintes vesi. Fort Agra paviljonidest avaneb vaade Taj Mahalile ning kõrvalsetsevale Yamuna jõele. Pärastlõunal sõidame tagasi Dehlisse.

5. PÄEV. PORT BLAIR - CELLULAR JAIL
Peale varajast hommikusööki hotellis sõidame lennujaama ning lendame Andamani saaretele, Port Blairi. Andamani saari saab külastada vaid eriloaga (RAP), mis väljastatakse India viisa olemasolul tasuta Port Blairi lennujaamas passikoopia alusel. Transfeer Port Blairi. Külastame linna peamist vaatamisväärsust, koloniaalvanglat Cellular Jail'i.

6. PÄEV. PORT BLAIR - HAVELOCK - BEACH No 7
Peale varajast hommikusööki suundume sadamasse ning sõidame laevaga Havelocki saarele. Poolepäevane väljasõit saare kauneimasse randa nr. 7. 

7. - 9. PÄEV. RANNAPUHKUS ANDAMANI SAARTEL
Rannapuhkus. Soovijatel on võimalik lisatasu eest sukelduda, snorkeldada, kalapüügiretkedel osaleda, elevandi seljas ratsutada.

10. PÄEV. HAVELOCK - PORT BLAIR
Peale hommikusööki hotellis sõidame sadamasse ning suundume tagasi Port Blairi. Vaba pärastlõuna.

11. PÄEV. ROSS ISLAND
Väljasõit mahajäetud koloniaalsaarele - Ross Islandile.

12. PÄEV. PORT BLAIR - DELHI
Hommikusöök hotellis. Lõuna paiku sõidame Port Blairi lennujaama ning lendame Delhisse.

13. PÄEV. LEND DELHI - HELSINGI - TALLINN
Peale varajast hommikusööki hotellis sõidame lennujaama. Kojulend.



Viimati uuendatud 25. juuni 2019
 
Kuumad pakkumised