City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL 
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus väljastatakse kõigile reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn - Istanbul.

2. PÄEV. LEND ISTANBUL – ANTANANARIVO, ANTANANARIVO BUSSITUUR
Lend Istanbul – Antananarivo. Saabudes lennujaama vormistame viisa ja vahetame kohalikku raha jne.

Alustame ringreisi Madagaskari pealinna Antananarivo esmatutvusega. Linna alguseks võib pidada 17. sajandi algust, kui siia asusid Merina hõimud kuningas Andrianjaka juhtimisel. Looduslikule kõrgendikule rajati kuninga rova – palee. Suulise pärimuse järgi valvas paleed 1000 sõdalast ja nii hakati kõrgendikku ja hiljem ka linna kutsuma Antananarivo, mis tõlkes tähendab 1000 valvurit. Madagaskari suurim linn asetseb astmeliselt, keskmiselt 1300 meetri kõrgusel merepinnast. Linna kohal kõrgub kunagine Manjakamiadana palee ja koloniaalajastu peaministri residents. Linna tõeline tuiksoon on L’Avenue de l’Indépendance – elav peatänav, mis on ääristatud 20. sajandi esimesel poolel ehitatud kaubakaaristutega ja kulgeb ajaloolise Soarano vaksalihoone juurde. Õhtusöök hotellis.

madagaskar, eksootikareis, sihtkoht, aafrika, seiklusreis, puhkusereis, päikesereis, kultuurireis, loodusreis, ringreis
 
3. PÄEV. LEND ANTANANARIVO - MORONDAVA, MORONDAVA
Sõit lennujaama ja siselend Antananarivo - Morondava (kellaajad täpsustamisel).
Hommikusöök. Morondavo linnake asub Madagaskari läänerannikul samanimelise jõe suudmes. Piirkond on olnud kunagi lokkavate troopiliste metsadega ala, mis küll tänapäeval on pidanud alla vanduma uute kultuurmaastike loomisele inimeste poolt. Põhiliselt on võimsad metsad pidanud taanduma suhkruroo istanduste ees. Hoolimata sellest on just Morondava piirkond parimaks paigaks näha suursuguseid ahvileivapuid, mida kasvab siin mitu erinevat liiki. Kogu maailmas on baobabe kirjeldatud 9 erinevat liiki, neist tervelt kuus kasvavad looduslikult Madagaskaril. Mõnikümmend kilomeetrit Morondava linnast asub kuulus baobabide avenüü, kus kasvab kompaktselt kümneid puid. Ja kuigi ka siia on inimtegevus jätnud oma jälje, on meil suurepärane võimalus imetleda ligi 800-aastate hiiglaste kuninglikku ilu. Kohaliku pärimuse järgi on need puud pühad, sest usutakse, et neis elavad esivanemate hinged. Õhtusöök hotellis.
 
4. PÄEV. MORONDAVA PÄIKESETÕUS, LEND MORONDAVA - TOLIARA
Varahommikul imetleme päikesetõusu kuulsal baobabide avenüül. Transfeer lennujaama ja siselend Madagaskari edelarannikule Toliarasse. Lend Morondava - Toliara (kellaajad täpsustamisel).

Pärast saabumist hommikusöök ja lühike linnatuur Toliaras ja edasi sõit India ookeani rannikule Ifatysse. Pärastlõuna lõõgastuseks kaunil rannal. Õhtusöök hotellis.
 
5. PÄEV. IFATY – RENIALA LOODUSKAITSEALA JA PÄEV RANNAMÕNUDEKS
Hommikusöök. Sõidame Reniala looduskaitsealale, kus saame tutvust teha piirkonnale iseloomulike kuivade ogametsadega. Kohaliku loodusgiidi juhtimisel tutvume taimede ja puudega, mis on kohalikus traditsioonis tuntud oma raviomaduste poolest. Kindlasti saame näha ka põnevaid putukaid ja hea vedamise korral ka mõnda leemuriliiki.

Ülejäänud päev on puhkuseks ookeani kaunil rannal.

Soovijatega jalutame lähedalasuvasse kalurikülasse, et tutvuda külaeluga. Võib ette võtta snorgeldamistuuri korallriffile või hoopis proovida, kuidas püsib lainetel piroog – kitsuke ühepuupaat. Õhtusöök hotellis.

madagaskar, eksootikareis, sihtkoht, aafrika, seiklusreis, puhkusereis, päikesereis, kultuurireis, loodusreis, ringreis
 
6. PÄEV. RANOHIRA - ZOMBITSE RAHVUSPARK
Hommikusöök hotellis. Täna alustame sõitu Ranohirasse Isalo rahvuspargi serval. Teele jäävad mitmete erinevate hõimude alad ja kaunid vahelduvad maastikud. Väikeses Zombitse rahvuspargis proovime leida leemureid ja erinevaid linde. Zombitse rahvuspark on ka väga toreda leemuriliigi sifaka elupaigaks ja eelkõige ongi meie huvi kohtuda siin selle suure leemuriga.

Ilakaka piirkonnas on avastatud mitmed safiiri leiukohad. Tõsi, kaevandamine toimub siin poolillegaalselt oma reeglite järgi. Jalutuskäik Ilakaka külas, uurime küla elu-olu. Pärastlõunal saabume Isalo rahvuspargi piirile. Õhtusöök hotellis.
 
7. PÄEV. ISALO RAHVUSPARK
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame Madagaskari suurimas ja tuntumas Isalo rahvuspargis. Matk pargis on kokku ca 12 km vahelduval maastikul ja kuivas palavas kliimas. Loomulikult teeme matkarajal peatusi, et rääkida loodusest ja ka kohalikest tavadest. Kõrguste vahed matkal ei ole märkimisväärsed, nii et päris kaljuronimist me harrastama ei hakka ja kõnnime ettevalmistatud ja tähistatud matkateel teejuhiks pargi loodusgiid. Samuti on matkarajal võimalus kosutada end suplusega looduslikus kristallselge veega basseinis.

Isalo rahvuspark loodi 1962. aastal ja selle pindala on ca 815 km². Siinsetes maastikes domineerivad looduslikud liivakivist vormitud skulptuurkaljud, kanjonid ja põnevad taimekooslused. See on unikaalne võimalus kõndida juura-ajastu settinud merepõhjal. Näeme bara hõimu haudasid, räägime tapia-puudest ja proovime märgata linde ja loomi. Ühtekokku on pargis kirjeldatud ligemale 340 liiki taimi, 82 linnuliiki ja 14 liiki imetajaid. Pärastlõunal sõit tagasi hotelli. Õhtusöök hotellis.
 
8. PÄEV. TEEKOND ISALOST RANOMAFANASSE
Hommikusöök. Anja looduskaitsealal elab suhteliselt väikesel territooriumil suur (ligi 400 isendit) kattade (kassleemur) koloonia. Proovime siinsed asukad üles leida ja nendega lähemalt tuttavaks saada. Lisaks on võimalus kohtuda ka mõnegi põneva linnuliigiga.

Ambalavao külas uurime kohalike paberimeistrite tegemisi. Paberi valmistamine jõuab Madagaskarile 12. sajandil koos moslemite vallutusega. Antemoro rahvas on oskused ja traditsioonid alles hoidnud ja kohalik käsitööna valminud paber on vägagi kuulus.  Ambalavao on tuntud ka kui Madagaskari kuulsaim veinipiirkond. Tutvume meiegi kohalike meistrite toodanguga. Teel peatume lühitutvuseks ka Fianarantsoa linnaga.
Õhtul saabume Ranomafanasse. Õhtusöök hotellis.

madagaskar, eksootikareis, sihtkoht, aafrika, seiklusreis, puhkusereis, päikesereis, kultuurireis, loodusreis, ringreis

9. PÄEV. RANOMAFANA RAHVUSPARK
Hommikusöök. Tänase päeva veedame tutvudes Ranomafana rahvuspargiga.
Ranomafana on Madagaskari üks kuulsamaid rahvusparke, mis on rajatud 1991. aastal ja koos teiste Madagaskari rahvusparkidega kantud maailma looduspärandi nimekirja 2007. aastal. Kogu pargi territoorium on kaetud tihedate vihmametsadega. Siinsed igihaljad metsad lummavad mitmekesiste taimekooslustega (bambused, erinevad sõnajalad, orhideed). Ranomafana metsad on koduks ühtekokku 12 eri liiki leemurile, siin elutseb 118 linnuliiki, millest paljud on muutunud üliharuldaseks. Loomulikult võime siin kohata ka kameeleone ja kahepaikseid. Park pakub suurepärase võimaluse tunnetada ürgse looduse jõudu ja haprust.

Liigume pargis tähistatud radadel, kuid selleks, et tabada mõni põnev looma- või linnuliik, tuleb irduda ka tihnikusse. Pärastlõunal sõidame tagasi hotelli ja aeg puhkuseks ning lõunapausiks. Õhtupoolikul, pimeduse saabudes võtame ette veel ühe retke Madagaskari looduse rikkusega tutvumiseks. Proovime koos looduspargi giidiga üles leida mõned öise eluviisiga hiirleemurid ja kameeleonid.

10. PÄEV. RANOMAFANAST ANTSIRABESSE
Varane hommikusöök hotellis. Alustame sõitu Antsirabesse. Mitmekesised maastikud ja kaunid loodusvaated. Läbime mitmed põllumajanduslikud piirkonnad ja naudime riisiterrasside rohetavat ilu ning proovime, mismoodi maitseb metsmesilaste mesi. Lühipeatused teel, et tutvuda kohaliku elu-oluga.

Ambositra linnakeses teeme tutvust siinsete puutöömeistritega. Veel suurepärane võimalus kauneid meeneid kaasa osta. Antsirabe asub 1500 meetri kõrgusel merepinnast ja on hinnatud oma mõõduka kliima ja mineraalveeallikate poolest. Tutvume linna olulisemate vaatamisväärsustega. Õhtusöök hotellis.
 madagaskar, eksootikareis, sihtkoht, aafrika, seiklusreis, puhkusereis, päikesereis, kultuurireis, loodusreis, ringreis
11. PÄEV. ANTSIRABE – ANTANANARIVO, LEND ANTANANARIVO - MAURITIUS
Hommikusöök. Jätkame sõitu pealinna suunas. Teel peatume Ambatolampy külakeses, kus meil avaneb võimalus uudistada kohalike meistrite poolt töödeldavat alumiiniumi. Saame näha, kuidas toimib alumiiniumi taaskasutus. Kasutatud taarast, autodetailidest jms sulatatud alumiinium sünnib osavate meistrite käte all uuesti pottide ja teiste majapidamistarvetena. Tehnoloogia on sama, mis pronksiajal.
Sõit jätkub lennujaama. Lend Antananarivo – Mauritius.

12.-15. PÄEV. PUHKUS IMELISEL MAURITIUSEL
Hommikusöök. Mauritiuse rannad on vaimustavad. Lookas palmid, valge rannaliiv, imeline ookean.

16. PÄEV. VABA PÄEV, LEND MAURITIUS - ISTANBUL
Hommikusöök. Vaba aeg. Aeg suunduda lennujaama. Lend Mauritius-Istanbul

17. PÄEV. LEND ISTANBUL - TALLINN
Saabume Istanbuli. Lend Istanbul-Tallinn


Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 08. märts 2021
 
Kuumad pakkumised