City_search_magnifier
 
Gröönimaa
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Gröönimaa eksootika

 

Ühelt poolt kolossaalsed jäämäed ja kilomeetrite paksune jääkiht sisemaal, teisalt rohelised mäenõlvad, pikad fjordid, järsud kaljud, kuumaveeallikad, imekaunid metsikud lilled, vaalad, hülged, põhjapõdrad, muskusveised ja jääkarud. Gröönimaa peamiseks vaatamisväärsuseks ongi karm arktiline loodus.

Baltic Tours pakub koostöös oma hea kohaliku partneriga erinevaid valmispakette Gröönimaale. Paketid algavad Kopenhaagenist ning sisaldavad lisaks inglisekeelse saatjaga ekskursioonidele ka majutust kogu programmi vältel.  Allpool toodud vaid kaks kõige populaarsemat paketti, valik on oluliselt suurem! 

Gröönimaa
 on Taani riigi koosseisu kuuluv omavalitsuslik ala. Tegemist on saarega, mis asub Põhja-Ameerika mandrist kirdes, Põhja-Jäämere ja Atlandi ookeani vahel. Gröönimaa on maailma suurim saar, mis on pindalalt ligikaudu viiskümmend korda suurem kui Eesti. Gröönimaa põhjapoolseim punkt, Morris Jesupi neem, on maailma kõige põhjapoolseim maismaa, asudes vähem kui 740 km põhjapoolusest.

Kuna suurem osa Gröönimaast asub põhjapolaarjoonest põhjapool, on maist juulini ööpäevaringselt valge. See annab palju aega kohapealsete eluoludega tutvumiseks nii jalgsi, paadi kui koguni helikopteriga! Suurema osa Gröönimaast moodustab puutumatu loodus, üle 80% maast on kaetud igijää ja igilumega, mille paksus on kuni 2300 meetrit. Ilulissati fjord on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Fjordi laskuvast liustikukeelest murduvad lahti jäämäed ja triivivad fjordisuudmest avamerele. Ilulissati fjord on jäämägede tootlikkuse poolest maailma produktiivseim.

Gröönimaal elavad polaarrebased ja hundid, põhjapõdrad, muskusveised, valgejänesed, jääkarud, rannikul hülged, morsad, vaalad. Saarel pesitseb umbes 50 linnuliiki. Gröönimaa saare lõunaosas kasvab madalaid puid ja põõsaid, kanarbikku, kukemarju, mustikaid, samblikke. Orgudes esineb kohati üsna lopsakaid niite. Kliima on kõikjal polaarne, kuid saare mõõtmetest tulenevalt paikkonniti üsna erinev. Kui Gröönimaa põhjaosas on mõõdetud kuni 70 külmakraadi, siis saare lõunaosas võib temperatuur suvel tõusta kuni 20 soojakraadini. Suvine keskmine temperatuur saare lõunaosas on 9 soojakraadi.


MIDA TEHA GRÖÖNIMAAL?
Eksootiline Gröönimaa pakub huvi eelkõige loodusesõpradele ja matkajatele, võimalik on osaleda vaalavaatlustel, sõita kajaki, hobuse või mägirattaga, mängida golfi. Aastaringselt saab tegeleda mäesuusatamisega, populaarne on 160 km pikkune suusamaraton – Arctic Circle Race. Gröönimaa meeldib mägironijatele, Tasermuitis asuval Ketili mäel on üks maailma kõrgemaid vertikaalseinu (2000 m). Gröönimaa meeldib ka kalameestele, seal võib püüda mitmeid vääriskalu ja ka näiteks grööni haid, kes kasvab kuni 8 meetri pikkuseks.

Mandriekskursioonidel saab tutvuda Gröönimaa paeluva kultuuri ja ajalooga. Peaaegu 90% Gröönimaa elanikest on põhjarahvaste hulka kuuluvad innuiidid või innuiitide ja taanlaste segaverelised järglased. Seetõttu võib Gröönimaal näha ja kuulda ehedat põhjarahvaste kultuuri. Läbi põlvkondade on Gröönimaa asukad innuiidid kujundanud oma iseloomulikku elustiili – kunst ja käsitöö, traditsiooniline trummitants, kajakid ja värvikad rahvusriided, mis kõik on selle kultuuri eripäraks.

MILLAL GRÖÖNIMAALE MINNA?
Gröönimaa sobib külastamiseks aastaringselt – igal aastajal on omad võlud.
Suvekuud on perfektne aeg kogemaks Gröönimaa kontrastsust, talvekuudel pakuvad unustamatuid elamusi koerarakendisõit ning virmalised.
Kevad on ideaalne aeg vaatamaks lume sulamist ja suve saabumist. Sügiseti näitab Gröönimaa oma kollakaspruune värve koos virmaliste saabumisega, lume korral saab ka koerarakendisõitu proovida.

Viisainfo
Eesti kodanik võib Gröönimaa territooriumile siseneda samadel tingimustel nagu Taani territooriumile. Eesti kodanikul on võimalik Gröönimaal viisavabalt viibida kuni kolm kuud.

Täpsem riigi- ja viisainfo Välisministeeriumi kodulehel siin>>

Kehtivad Greenland- Travel reisitingimused ja Baltic Toursi müügitingimused.


Lisainfo ja tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast.Viimati uuendatud 26. märts 2018
 
Kuumad pakkumised