City_search_magnifier
 
Austraalia
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Austraalia - elu põnevaim puhkus!

 
Austraalia on üks põnevamaid ning huvitavamaid sihtkohti maailmas. Rohelise mandri suurimaid väärtusi on tema loomulik ilu. Siit leiad kordumatud rannad, Suure Vallrahu, Austraalia lopsakad vihmametsad ning sisemaal laiutava punase pinnasega kuiva Outback'i. Suurepärane Sydney oma maailmakuulsa ooperiteatri ning Harbour Bridge'iga ja euroopalikum Melbourne, kus leiavad aset nii vormelivõistlused kui ka tennisevõistlus Australian Open. Vaata päikesetõusu Ulurul, sukeldu Great Barrier Reefil korallide värvilises maailmas või naudi hunnituid vaateid, mida pakub sõit mööda Suurt Ookeaniteed! 


KUHU AUSTRAALIAS MINNA?

Suurlinnad Sydney ja Melbourne
Sydney on üks kauneimaid linnu maailmas. Metropol, kus leiab nii suurlinliku sagimise ja kiire elutempo kui ka väikesed ning hubased eeslinnad ning suurepärased helesinise veega rannad. Sydney kesklinn on tõeliselt ilus. Veidi newyorgilikult asub kesk kõrghooneid rohelusse uppuv Hyde Park oma purskkaevude ning mõnusate jalutusradadega. Mööda linna on laiali pillutud väiksemaid ning suuremaid parke, kus lõunatunni ajal sydneylased end murul välja sirutavad ning lähedalasuvast delist kaasa haaratud einet naudivad. 

Kesklinnas asuvad ka Botaanikaaed ning hubane sadamapiirkond Darling Harbour, mis on muutunud meeleolukaks ja populaarseks meelelahtuskeskuseks nii kohalike kui ka turistide seas oma suurepäraste restoranide ning loungide ja klubidega. 

Loomulikult ei saa üle ega ümber postkaartidelt paljude mällu talletunud vaatelt – Ooperimaja Harbour Bridge' taustal. Kesklinna piirkonnast saab hea ülevaate, kui osta pilet Monorailile – spetsiaalselt Sydney olümpiamängude jaoks ehitatud tänavate kohal kulgev üherööpaline raudtee. Kui veidi rohkem aega, tuleks kindlasti võtta ette jalutuskäik Coogee' rannast Bondi randa mööda mereäärset kaljut. Mõnekilomeetrine rada viib läbi Sydney kõige kaunimatest randadest ning jalutuskäigu lõpus saab nautida Sydney kuulsaid mereande mõnes Bondi suurepärases restoranis.

Austraallased ise ütlevad Melbourne'i kohta, et see on euroopalikum ja rahulikum kui Sydney. Melbourne'is toimub aastaringselt midagi põnevat - festivalid, kontserdid, restoranid ning suurepärane šopping. Lisaks sellele asuvad Melbourne'is kuulsad tenniseväljakud, kus toimuvad Australian Open tennisevõistlused. Albert Parkis antakse traditsiooniliselt avalöök ka iga-aastasele F1 karussellile. 

Melbourne'ist saab hea ülevaate, kui otsid üles punast värvi vanaaegse puutrammi, mis mööda trammiliine teeb linnale ringi peale. Võid iga hetk maha astuda, ringi uudistada ning seejärel järgmise trammiga edasi liikuda. Melbourne'i külje alt Torquay linnast saab alguse Suur Ookeanitee ehk Great Ocean Road. Mööda kaljust rannikuserva kulgev maantee on Victoria osariigi põhilisi vaatamisväärsusi ning iga kurvi tagant avanevad ahhetamapanevad vaated. Siin asub kuulus laevahukurannik ning loomulikult 12 Apostlit. Ookeanilained on aastasadade jooksul uuristanud liivakivist kaljut, nii et kõvemast kivist "apostlid" kõrguvad rannikujoonest eraldi.


Great Barrier Reef
Suur Vallrahu sirutub Austraalia kirderannikul 2300 km pikkuselt Queenslandi põhjatipust kuni mandri keskosas asuva Bundabergi linnani. See on korallidest koosnev äärmiselt liigirikas ning värvikirev elukeskkond. 

Siin leidub erinevaid värvilisi kalu, delfiine, hiiglaslikke merikilpkonnasid, vaalu, haisid ja hiigelsuuri merekarpe. Cairnsist (ning ka Whitsunday saarestikust) korraldatakse päevaseid ekskursioone kaugemal asuvatele korallrahudele, kus on võimalus tutvuda selle kireva seltskonnaga lähemalt kas snorgeldades või sukeldudes. Kindlasti "kohustuslik" vaatamisväärsus Austraalias!


Põhja-Austraalia
Põhja-Austraalia pealinn on Darwin. Darwinist vaid 250 km idas asub Kakadu Rahvuspark – üks kuulsamaid ning huvitavamaid Austraalias. Siia tasub tulla mõnepäevasele telkimisretkele nautimaks hingematvalt võimast loodust ja ööbides Lõunapooluse tähistaeva all. Kakadu Rahvuspargist leiab aborigeenide kultuuripärandi kaljumaalingute näol, samuti leiab siit erinevad ökosüsteemid, võluva maastiku ning kaunid kosed, kus võib nautida värskendavat suplust.

Siin asub ka Arnhemi Maa – piirkond, kus aborigeenid järgivad elustiili, mis on lähedalt seotud nende tõelise kultuuri ning pärandiga. Olenevalt aastaajast võib näha krokodille, vallabisid, dingosid ja suurt hulka linde, kes siin pesitsevad. Põhja-Austraaliat tasub külastada juulist oktoobrini, mil temperatuurid pole niivõrd kõrged ning troopiline mussoonide hooaeg pole veel alanud.


Tasmaania
Tasmaania on Austraalia lõunarannikul asuv rohelusest pakatav saar. Eestist pindalalt veidi suuremat Tasmaaniat eraldab Austraalia kontinendist 240 km laiune Bassi väin. Siit leiab metsiku ning kauni looduse, suurepärased veinid, sõbralikud ja toredad inimesed ning parasvöötmelise kliima, mis tähendab, et siin on ainsa paigana Austraalias võimalik kogeda kõiki nelja aastaaega. 

Just oma eraldatuse ning hõreda asustuse tõttu on Tasmaania eriline. Siinne loodus on säilinud suures jaos täiesti puutumatuna, maastik on mägisem kui mujal Austraalias. Tasmaaniast leiad maailma vanimad eukalüptimetsad ning loomi, keda mujal maailmas ei leidu. 

Saar on koduks ka Austraalia ainsale kiskjale, tasmaani kuradile. Uhke nime taga peitub umbes koera suurune armas mustakarvaline loom. Tasmaani õlu on üks parimaid Austraalias ning siin valmivad ka suur osa Austraalia õuntest ja muudest puuviljadest.


Punane Süda ehk Red Centre
Siin asub linn Alice Springs ning üks Austraalia kuulsamaid vaatamisväärsusi Uluru ehk Ayers Rock. Punase südame nimi tuleneb sellele piirkonnale iseloomulikust pinnase punasest värvusest. Alice Springs asub Austraalia geograafilises keskpunktis. Uluru on maailma suurim monoliit, mis kõrgub 348 m kõrgusel keset tühermaad. Eriti kaunis on vaade päikesetõusu ning -loojangu ajal, mil tulevad esile maagilised punased toonid.


Idarannik
Idarannik on populaarne puhkusepiirkond. Siin asuvad suurepärased surfirannad ja omapärase atmosfääriga linnad nagu Byron Bay. 

Põhjapool asub Gold Coast, ülipopulaarne ning elav puhkuse- ja surfipiirkond. Idarannikul asub ka Whitsunday saarestik. 

On ülipopulaarne asuda mõne jahi pardale kas päevaekskursiooniks, mõneks ööks või terveks nädalaks ning seilata mööda erinevaid paradiisisaari. Enamus saartel on ka kuurordid, kuhu võib pikemaks peatuma jääda. 

Aastaringne soe kliima, iga päev toimuvad kruiisid Great Barrier Reefile ja Whitehaven rannale ning miljon muud võimalust vaba aega veeta muudavad Whitsunday saarestiku äärmiselt populaarseks puhkuse sihtkohaks. 

Kui siia kord satud, tasub ilmtingimata ette võtta päevakruiis Whitehaven Beachile, mis on üks kaunemaid randu kogu maailmas. Siinne liiv on nii lumivalge ning peen, et krudiseb talla all nagu lumi. Vesi on kõige heledamat sinist värvi. See rand on looduskaitseala, kus ei asu ühtegi ehitist ega inimasustust. Tegemist on tõelise maapealse paradiisiga.


MILLAL AUSTRAALIASSE MINNA?

Austraalia suvi on hea aeg külastamaks lõunapoolsemaid osariike.
Sydney, Melbourne, Tasmaania ja Perth pakuvad meeldivat päikesepaistet ning ilusat ilma. Temperatuurid on 20°C kuni 30°C ringis. 

Oktoobrist märtsini (ehk suvel) on põhjaosas ning sisemaal temperatuurid küllaltki kõrged. Põhjarannikut ning Cairnsi ümbrust ja Great Barrier Reefi iseloomustab väga niiske ning väga kuum suvi, mis algab novembris või detsembris. 

Kui planeerid oma reisi sellesse aega, pead lihtsalt vaimu valmis sättima veidi ekstreemsemate ilmaolude jaoks. Paljud atraktsioonid ning hotellid sulgevad oma uksed ning ette võib tulla ka väiksemaid tsüklone. Parim aeg selle piirkonna külastamiseks on aprillist septembrini, kui temperatuurid jäävad meeldiva 25°C-30°C kanti ning vihma sajab harva.

Ka Punases Südames ehk sisemaal, kuhu jäävad Alice Springs ning Ayers Rock, võib suvel liiga kuum olla ning reisiplaanid võiks sättida pigem vahemikku aprillist kuni septembrini. Juuni, juuli ning august on tipphooaeg, mil hinnad ka kõrgemad ning reise tasub rohkem ette planeerida ja broneerida. 

Parim aeg ongi ehk september, oktoober või aprill ja mai, kui põhjas on niiske ning algamas kuiv ja soe troopiline talv. Lõunapoolsetes osariikides on temperatuur samuti piisavalt soe, jäädes 20°C kanti. 

Arvesse tasub võtta ka seda, et jõuludest kuni jaanuari lõpuni on ausside endi puhkuste aeg ning rannakuurordite majutuse ja ka siselendude hinnad on laes ning head pakkumist naljalt ei leia. Sama kehtib lihavõtteperioodi puhul. 

Tegelikult halba aega Austraalia külastamiseks ei olegi. See on lihtsalt niivõrd suur kontinent, kus ühes otsas võib lumi maas olla ning teises naudivad inimesed 30-kraadist kuumust!


Oluline info
Austraalias ringi reisides tuleks arvesse võtta, et vahemaad on tõepoolest väga suured ning seega seab puhkuse pikkus omad piirid. 

Samuti tasuks arvesse võtta muutuvaid kliimatingimusi, mis Rohelise Mandri eriosades võivad vastavalt aastaajale üsna drastiliselt erineda. Austraalia asub lõunapoolusel. Seega sel ajal, kui meil on talv, on seal hoopis suvi, ning mida rohkem lõunasse liigud, seda külmemaks läheb. 

Pane paika kohad, mida soovid külastada ning broneeri lennupiletid, majutus, autorent ja ekskursioonid Baltic Toursist ning kohapeal olles jääb üle vaid puhkust täiel rinnal nautida, sest planeerimise pärast enam muretsema ei pea.


Eesti kodanik ei vaja Austraaliasse sisenemiseks viisat, kui reis toimub turismi eesmärgil või äriasjus. 

Küll aga tuleb ennast registreerida elektroonilises reisisüsteemis eVisitors Service. Registreerida soovitatakse vähemalt kaks nädalat enne reisi, registreerimine on tasuta. Registreerida saab Austraalia immigratsiooni- ja kodakondsusameti kodulehe kaudu siit>>

Viisavabalt on 12-kuulise perioodi jooksul võimalik Austraaliasse siseneda mitmekordselt, igakordse riigis viibimise pikkus võib olla kuni kolm kuud.
Täpsem riigi- ja viisainfo Välisministeeriumi kodulehel siin>>



Lisainfo ning tellimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast.

Telefon: 740 0000, 630 0400




Viimati uuendatud 31. juuli 2018
 
Kuumad pakkumised