City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. SAABUMINE DALLASESSE
Maandume Dallases, saame kätte oma mikrobussi, õhtustame ja ööbime siinsamas hotellis, et olla hommikul valmis pikaks roadtripiks. Kel pärast pikka lendu jaksu, saab loomulikult veel õhtuses Dallase tuledesäras jalutada. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. BIG BEND RAHVUSPARK
Sõidame läbi kogu Texase Mehhiko piiri äärde Big Bendi rahvusparki Chihuahua kõrbes. Teel teeme lühikesi peatusi, lõunasöögiks varume poest teele kaasa proviandi, õhtustame teel. Hilisõhtul jõuame kummituslinn Terlinguasse, millest saab meie kodu järgnevateks päevadeks.

Terlingua on vana omal ajal mahajäetud kaevanduslinn. Tänaseks on sinna elama asunud umbes 300 inimest, kes soovivad asuda eemal kõigest, mida peetakse klassikaliselt ameerikalikuks. Siin ei ole McDonaldseid, kaubanduskeskusi, uhkeid restorane. Lähim suurem asustus jääb tundide kaugusele. Samas ei ole Terlingua kaugeltki välja surnud - vastupidi, sellesse kõrbeurkasse soovib elama asuda järjest rohkem inimesi, kellele “tavatsivilisatsioon” ühel või teisel põhjusel mokkamööda ei ole. Selle kummalise mikrokosmose elust saamegi järgnevatel päevadel killu kaupa osa võtta.

3. PÄEV. TERLINGUA JA BIG BEND RAHVUSPARK
Terlingua asub küll väljaspool Big Bendi rahvusparki, kuid on siiski selle mitteametlikuks keskuseks ja sobiv stardipaik Big Bendi rahvusparki.

Sõidame Santa Elena kanjoni juurde, kust Rio Grandet ümbritsevad kahelt poolt kaks looduslikku 500 meetri kõrgust piirimüüri. Kel soovi, võivad sõita kanuuga Rio Grande jõel mööda USA-Mehhiko piiri või teha lühike matk mägedes. Õhtu veedame Terlingua keskväljakul, kus 100 aastat vanal verandal kogunevad igaks õhtuks kõik põnevad kõrbekarakterid pilli mängima, suhtlema, lummavat päikeseloojangut vaatama ja ennast hästi tundma. Kõrberahvas on ääretult sõbralik ja külalislahke - igaüks on teretulnud, suurlinna anonüümsus on valgusaastate kaugusel. 

Õhtut sööme sealsamas asuvas Starlight Theatre´i nimelises vanast vabaõhukinost ümber ehitatud restoranis. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. ÜLE RIO GRANDE MEHHIKOSSE
Sööme hommikust Mimi Webb Milleri kohvikus ning kui on õnne, kohtume ka Mimi endaga, kes on üks legendaarsemaid ja kõige kirjuma elulooga Terlingua püsielanikke ning ka Herberti vana sõber. Tema elu mitte lihtsalt ei sarnane põnevusfilmile, vaid on film sõna otseses mõttes -  tema kunagine armukolmnurk Mehhiko narkobossi ning Ameerika narkopolitseinikuga jõuab varsti Netflix´i legendaarse krimisarja Narcos pealiinina teleekraanile. Samuti on just Mimi see, kellega jõudis ühe oma viimastest intervjuudest teha legendaarne Anthony Bourdain.

Pärast rahulikku hommikut läbime ametliku piiripunkti USA ja Mehhiko vahel, kust Mehhikossa saab sõita vaid sõudepaadiga üle Rio Grande. Sealt läheb omakorda eeslirada väikesesse, veidi trööstitusse ja isoleeritud Mehhiko külla Boquillas del Carmenisse. Õhtuks tagasi Terlinguasse, kus keskväljaku Porch´il juba tuttavaks muutunud näod pillilaulu ja jutumõmina lahti löövad. See on hetk, kus võid tunda, et jah - ei oleks elul viga, kui Terlinguas saaks veeta rahulikult nädala, kaks või rohkemgi. Kuid mis teha - road-trip jätkub.

5. PÄEV. ROAD-TRIP JÄTKUB
Sõidame mööda Mehhiko piiri ja läbi kõrbe itta ja jõuame õhtuks jälle Mehhikosse - Ciudad Acuña´sse. Acuña´s ei ole ühtegi klassikalist vaatamisväärsust, mistõttu ei käi siin ka turiste - see on lihtsalt tavaline Mehhiko linn. See ongi tore - keegi ei proovi sulle midagi müüa, keegi ei tunne su vastu huvi. Elu siin ja praegu, a la mexicano

Õhtustame ehedas Mehhiko restoranis ja külastame legendaarset baari Corona Club, kus on filmitud nii “El Mariachi”, “Desperado” kui ka “Once Upon A Time in Mexico”. Seinu kaunistavad võtteaegsaed fotod verise Antonio Banderasega - kuna aga Acuña ei asu ühegi klassikalise turistitrajektoori peal, ei ole ka see baar muutunud turistilõksuks. Kohalikud joovad rahulikult oma Coronasid ja on pigem imestunud, et mõni välismaalane selle paiga üles on leidnud. Öö veedame autentses Mehhiko motellis - ka selliseid klassikalisi, ajastu hõnguga kohti, mis oma kulumisastmes ja koloriidis meenutavad USA filmimotelle, leiabki täna pigem Mehhiko poolelt ja just Acuña-taolistest kerge kõrbetolmu alla mattunud linnadest.

6. PÄEV. SAN ANTONIO VANA JA UUS KULTUUR
Sõidame hispaaniakeelse Texase pealinna San Antoniosse. Et elus valitseks tasakaal, on nüüd aeg tunda end ka veidi turistina. San Antonio peaväljakult leiame San Fernando katedraali, yhe vanima kiriku kogu Ameerikas, ja vaatame selle fassaadile projitseeritud videoinstallatsiooni ameerika ajaloost, mille keerukuse ja grandioossuse üle kohalikud väga uhked on. Külastame Estonia nimelist linnaosa, mille tänavad kannavad Eesti linnade nimesid. Mekime ehtsat Texase barbeque’d. Päeva lõpetame vanalinnas jalutades, kus on palju kanaleid ja ilusaid tänavaid, palistatud kohvikute, kõrtside, klaveribaaridega. Õhtuelu on väga elav ning rahvas tunneb ennast hästi. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid7. PÄEV. SAN ANTONIO
Külastame San Antonio vanimat linnaosa La Villitat, käime ära ajaloolistes misjonikindlustes, teeme giidiga paadiretke läbi San Antonio vanalinna. 
Pärast aga läheme endise Pearli õlletehase kvartalisse kerkinud veidi hipsterlikku, aktiivse elurütmiga linnaruumi ning lõpetame päeva mehhiko turu- ja peotänaval. Vaatame, milline näeb välja õhtune Market Square, kuulame mariachisid Riverwalkil. Lisaks veel mõni live-muusikaklubi või klaveribaar. See on chill päev, kus igaüks leiab endale meelepärase tegevuse, ei ole kohustust kõik ekskursioonid ja tiirud kõik korraga kaasa teha. 

8. PÄEV. TEXASE BACK-COUNTRY
Sõidame läbi idülliliste Texase väikelinnade. Elluärganud kummituslinn Gruene - tõeline Texase väikelinna-blues oma vaikelu, väikeste poekeste ja pikapautodega habetunud vanameestega, kel pori kummikute küljes ja pumppüss kabiini tagaklaasil. Teele jäävad ka kauboipealinn Bandera ja maailma väiksem linn Luckenbach, kus ametlikult elab vaid 3 inimest. Ka vana-kooli bensiinijaamad ja kõrtsid, mida oled harjunud nägema filmides, on eksisteerivad täna päriselus vaid Texase back-country´s. Jõuame maaliliste maastike sisemaale – Hill Country´sse ning lõpetame päeva vanade saksa asunike pealinnas Fredricksburgis.

9. PÄEV. FREDERICKSBURG
Vaatame ringi ajaloolises Fredericksburgis, saksa asunike poolt rajatud ja Preisi printsi Frederick’I järgi oma nime saanud väikelinnas, mis on täna ka Texase veinitootmispiirkonna keskuseks ja üheks populaarsemaks siseturismi sihtkohaks. Soovijatele toob põlvpükstes poiss, linnusulg uhkelt kaabu kyljes, mõnes biergartenis weisbieri  kõrvale keedekartulit, hapukapsast ja bratwursti. Seejärel liigume edasi “suure kivi” Enchanted Rock´i juurde ja võtame ette matka kivi otsa, kust avanevad hunnitud vaated ümbruskonnale. Seejärel kinnitame keha parima Texase barbeque’ga ning jõuame päeva lõpuks pealinna Austinisse.  

10. PÄEV. AUSTIN
Austin. Külastame Kapitooliumit, mis on Washingtoni Kapitooliumi täpne, kuid veidi suurem koopia. Teeme ringkäigu boheemlaslikus SoCo linnaosas, maitseme tšillit Tarantino lemmikbaaris, elame kaasa maailma suurima linnasisese nahkhiirte kogukonna õhtusele väljalennule (1,5 miljonit nahkhiirt!) ning vaatame ringi õhtuses Austinis. Pidutseme 6. tänaval või kylastame Austini vanimat Honky Tonki.

11. PÄEV. DALLAS
Sõidame läbi väikelinnade Dallasesse, kus soovi korral on aega šopata suurtes, hea valikuga ning odavates outlet-ostukeskuses või siis. Keda shoppamine ei huvita, saab tõusta kõrgesse vaatetorni, külastada Texase käsitööõllede tehast (sealne käsitööõlle maht ületab kogu Eesti tavaõlle tootmist) või näiteks World Aquarium´i, kus on olemas pea kogu maailma veeloomad.  

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid12. PÄEV. DALLAS - J.R. JA JFK
Teeme tuuri J.F. Kennedy hukkumispaigas ja muuseumis, mis otse sündmuskohal taastab samm-sammult kogu tolle traagilise päeva, mil siin tapeti USA president. Käime USA rahapajas, kus otse meie silme all trükitakse enamus Ühendriikide paberrahadest. Midagi jääb ka üllatuseks. Õhtupooliku saavad soovijad veeta Stockyardis – hiiglaslikus karjaaias, mis kunagi oli kogu kuulsusrikka kauboikultuuri lõppunktiks. Just siin lõppes (või siis vastupidi algas) Metsik Lääs. Täna saab siin näha ehtsat Texase rodeot või siis karjaajamist läbi linna viimaste kauboide poolt. Päeva lõpetame maailma suurimas Texase kõrtsis ehk honky tonkis - sest “everything is big in Texas!”  

13. PÄEV. LAHKUMINE DALLASEST
Võtame hommikusöögilaua taga reisi kokku ning lendame tagasi koju – kannused kauboisaabaste küljes on nüüd auga välja teenitud.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 31. oktoober 2019
 
Kuumad pakkumised