City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - SANTORINI, SANTORINI SAAR
Koguneme kell 03:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. 
Otselend Tallinn-Santorini kell 04:30-08:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX605). Palume kontrollida lennuki väljumise kellaaega ka vahetult enne reisi!

Juba 10 korda on ajakirja Travel & Leisure lugejad hääletanud Santorini Euroopa kaunimaks saareks. Planeedi üks vapustavamaid vaateid on pilguheit sügavsinistest vetest ümbritsetud Santorini vulkaanile. Lummavad vaated, haruldased värvilised rannad, sinivalged külad, mis otsekui ripuvad lääneranniku kõrge kaldeera kohal või on tagasihoidlikult peitunud peateedest kõrvale, et oma rahulikus rütmis toimida.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidSõidame rannikule, kus on võimalik imetleda punakaspruuni liivaga kaunist lahesoppi, mille kohal kõrgub rauaühenditest punakaks värvunud kalju. 
Soovijad võivad külastada sealsamas asuvat Akrotiri arheoloogilist ala, kus saab tutvust teha Egeuse mere kunagise tähtsaima sadamalinnaga, mille õitseng algas juba varasel pronksiajal 3000 a. e.m.a. Linnas, mis jäeti maha tõenäoliselt enne Thira vulkaani purset on tuhakihtide seest välja kaevatud tänavad, väljakud, majad ja laoruumid.

Kamari lähistel külastame Kreeka kõige sügavamat veinikeldrit ja veinimuuseumi. Perekond Koutsoyannopoulusele kuuluv veinikelder on üks kuulsamaid saarel ja muuhulgas valmistatakse siin ka Santorini legendaarset kerget Nyhteri ööveini ja kirbe-magusat dessertveini Vinsanto.
Külastame kitsate tänavatega Emporio kindlusküla. Pärastlõunal puhkus.
  
2. PÄEV. SANTORINI
Hommikusöök. Alustame tutvumist Santoriniga. Pyrgoses kõnnime kitsukestel tänavatel ja tõuseme Veneetsia tsitadelli juurde mäetipul. Edasi tõuseme saare kõige kõrgemale mäele, 1711. aastal rajatud prohvet Eliase kloostri juurde, et heita pilk üle kogu saare. Santorini (Thira) asub Egeuse meres Küklaadide saarestiku lõunaosas. Saare pindala on ainult 96 ruutkilomeetrit ja tema suurim pikkus kõigest 18 km. 

Idülliline Imerovigli küla, on ehitatud kaldeera servale. Siit avanevad kõige kaunimad vaated vulkaanile. Saare pealinn Fira elab ootamatus, otsekui  mitte kuhugi tõttavas rütmis. Valgeks võõbatud majad ja tänavad, lugematul hulgal stiilseid söögikohti ja hingematvad vaated merele ning vulkaanile. 

Edasi sõit Oia linna, mis lebab otsekui valge pruudiloor lääneranniku järsul nõlval. Valged ja pastelsed ümarakatuselised majad siniste ukse- ja aknaraamidega meenutavad hapraid linnupesi. Ja loomulikult päikeseloojang, mille värviderikkuse ülistamisega on isegi poeedid hätta jäänud. Merre vajuv päike värvib kaljud ja vee, tuulikud ja majad, isegi ahnelt seda vaatemängu talletada püüdvad inimesed haprasse kollakas-roosasse pillerkaari.  
 
ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid3. PÄEV. SANTORINI – MYKONOS
Hommikusöök. Suundume Santorinilt laevaga edasi juba Mykonose saarele. Laev Santorini-Mykonos kell 11:00-13:30.
Mykonos asub Egeuse meres Tinose ja Naxose saare vahel. Mykonose linna suhkrutükke meenutavad majaderead laskuvad amfiteatrina sadamasse. Lumivalge linna kohale kerkivad kirikute värvilised kuplid ja pitsilised kellatornid. Saare sümboliks saanud tuulikute rivi tervitab saarele saabujaid juba kaugelt. Teeme bussiga ringsõidu Mykonose saarel.
 
4. PÄEV. MYKONOS - SOOVIJATELE DELOSE SAAR JA PÜHAMU
Hommikusöök. Soovijatele võimalusel Delose saare külastus (sõltub ilmast, laevapilet ja arheoloogilise ala pilet lisatasu eest). Antiikmaailma püha saar Delos andis omal ajal nime kogu Küklaadide saarterühmale. Nii hakati kutsuma saari, mis asuvad ringis (kyklos) ümber Delose. Tänane Delos annab vaid kerge ettekujutuse antiikmaailma suurlinnast – saarel pole tänapäeval isegi püsielanikke. Arheoloogilisel alal saab ülevaate erinevate ajastute arhitektuurist. Templid, kaubalaod, teater ja elamud.

Mykonose sadamakail võib tihti promeneerimas näha kahte pelikani, kes uudishimulikult saabujaid jälgivad. Väikeseks Veneetsiaks kutsutud mereäärsel tänaval on lugematul hulgal kohvikuid ja restorane. Kitsukesed kosmopoliitset suminat täis tänavad viivad meid vapustava Panagia Paraportiani kirikuni, mis seisab väikesel väljakul. Õhtu Mykonose linnas, kus igaüks saab leida meeldiva taverni, et nautida head toitu ja mõnusat seltskonda. 
 
5. PÄEV. LAEV MYKONOS-PAROS, PAROSE RINGSÕIT PARIKIA – NAOUSSA
Hommikusöök.  Sõit sadamasse ja edasi viib laev meid Parose saarele. Laev Mykonos-Paros kell 10:00-10:50. Ringsõit Parosel. Sümpaatne Naoussa, mis on kunagisest vaiksest kalurikülast muutunud väga populaarseks kuurordiks. Siin asuvad väidetavalt parimad mereandide tavernid Küklaadidel. 
 
6. PÄEV. LAEV PAROS-NAXOS, NAXOSE SAAR
Hommikusöök. Parose pealinn Parikia võlub rahuliku rütmiga. Hommikusel sadamapromenaadil kauplevad merelt tulnud kalurid, siinsamas pakuvad oma kaupa kohalikud põllumehed. Jalutame vanalinna valgetel tänavatel ja naudime kauneid vaateid vana kindluse juurest. Parikias asub Kreeka ja kogu õigeuskliku maailma üks olulisemaid pühamuid Ekatontapiliani (sajaukseline Jumalaema kirik). Pärimuse järgi lasi pühakoja ehitada keisrinna Helena pärast seda, kui oli Parosel tormivarju leidnud oma teekonnal Palestiinasse, et otsida üles püha rist. Tõenäoliselt juba 4. sajandil ehitatud kirikus on säilinud vanu freskokatkeid, siin hoitakse vanu hinnalisi ikoone ja reliikviaid.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisidKeskpäeval sõidame laevaga Paroselt Naxosele. Laev Paros-Naxos kell 11:55-12:40.
Naxos on Küklaadide saarestiku saartest suurim. Ühtlasi on siinne Mt. Zeusi mäetipp (1003m) saarestiku kõrgeim. Portara - Apollo lõpetamata templi hiiglaslik marmorist värav 530 aastast e.Kr. on saare embleem ja maamärk. Teeme väikese ringsõidu saarel ning külastame väikeseid külasid. 
 
7. PÄEV. NAXOS, LAEV NAXOS-SANTORINI
Naxose pealinn on mõnusaks kulissiks hommikusele jalutuskäigule. 
Pärastlõunal laev Naxoselt tagasi Santorinile. Laev Naxos-Santorini kell 12:55-14:55. Puhkus Santorinil.
 
8. PÄEV. LEND SANTORINI-TALLINN
Hommikusöök. Transfeer lennujaama ja otselend Santorini–Tallinn kell 11:40-15:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber MYX606).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatuse.Viimati uuendatud 04. mai 2018
 
Kuumad pakkumised