City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. päev LEND TALLINN-RIIA-NAPOLI
Kogunemine kell 12:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Riia kell 14:05-14:55 ja lend Riia-Napoli kell 15:55-18:00 (lennunumbrid BT314 ja BT645). Palume kontrollida lennuki väljumise aega vahetult enne reisi! Benvenuti in Italia!  Alustame oma Itaalia avastusretke. Edasi jõuame juba Sorrentosse. Majutume kahel järgneval ööl Sorrentos hotellis Dania*** või sarnases hotellis.

2. päev VABA PÄEV, SOOVIJATELE EKSKURSIOON CAPRI SAARELE
Hommikusöök hotellis. Täna külastame soovijatega kaunist Capri saart (lisatasu eest). Võtame ette paadisõidu piki Capri saare rannikut ja vaatame, kuidas loodus on kujundanud seda kaljust saart. Näeme Faraglioni rahnusid, väikeseid grotte, kaljukujusid, mida loodus on vorminud.  Edasi sõidame väikeste bussidega Capri linna, kus on võimalik külastada ka kauneid Augustuse aedasid kuulsate Capri vaadetega (lisatasu). Vaatame, kuidas elu keeb Capri väikesel peaväljakul, mida hellitavalt kutsutakse piazzettaks. Sõidame bussidega Anacapri linna. Soovijatele ühine lõunasöök (lisatasu). Peale lõunasööki on soovijatel võimalik külastada Axel Munthe San Michele villat või hoopis sõita funikulööriga kõrgele Monte Solaro tippu. Aega jääb ka väikeseks supluseks rannas. Õhtul sõidame laevaga tagasi Sorrentosse ja suundume tagasi hotelli. Hotelli basseini ääres on mõnus reisikaaslastega päevaseid reisimuljeid vahetada ning miks mitte teha ka veel üks värskendav suplus. Soovijad võivad siiski jääda ka veel Sorrentosse, et nautida võrratut lõunamaa õhtut ja ehtitaallaslikku saginat südalinnas ning seejärel iseseisvalt hotelli naasta.
 
3. päev POMPEI - VESUUV - NAPOLI, SÕIT ROOMA
Hommikusöök hotellis. Külastame Pompei linna varemeid. See on ainulaadne võimalus tutvuda maailmakuulsa antiiklinnaga, mis 79. aastal mattus 6-7 meetrise tuhakihi alla ja on tänaseks saanud ainsaks tunnistajaks vanade roomlaste elust. Jalutuskäik kaugesse minevikku toob üllatavalt hästi välja sajanditetaguse maailma: elamud, saunad, teatrid, ärid, hotellid, tänavavalgustid, liiklusmärgid. Suur Vesuvius, Il Vulcano, kõrgub otse Pompei varemete kohal ning sõidame meiegi vulkaani jalamile, kust avaneb imeline vaade Napoli lahele. Võttes ette väikese matka, on soovijail võimalus vaadata ka vulkaanikraatri sügavusse. Napoli südalinnas teeme üheskoos väikese jalutuskäigu ning uurime siinseid  vaatamisväärsusi - piazza Plebiscito, Umberto Galerii, San Carlo ooperiteater ja kuningapalee. Pärast seda vaba aeg lõunatamiseks. Soovijatega ühine pitsasöömine. Sõidame edasi Rooma ja majutume kahel järgneval ööl hotellis Hotel Romoli*** või sarnases. Soovijatel võimalik ühineda õhtusöögile hotelli lähedal traditsioonilises Rooma trattorias (söök lisatasu eest).

4. päev IGAVENE LINN ROOMA - VATIKAN
Hommikusöök. Meid ootab ees põnev päev Roomas. Suundume linna sümboli, Flaviuse amfiteatri ehk Colosseumi, juurde. Edasine jalutuskäik viib meid juba Rooma foorumite – Foro Romano – varemete juurde. See on koht, kus on alguse saanud Rooma riik. Suundume väikeste huvitavate tänavate kaudu Ignazio di Loyola fantastilise kiriku juurde ja sealt Pantheoni, Rooma kõige paremini säilinud antiikse monumendi, juurde.  Siin teeme ka vaba aja kergeks lõunasöögiks. Pärast pausi jätkame ekskursiooni Piazza Navonale, vaatame miniatuurset Santa Maria della Pace kirikut, mida on dekoreerinud ka Raffael ning Bramante kuulsat kloostrit - üks ajaloopilt järgneb teisele. Külastades Roomat ei saa mööda vaadata sellest, et just siin asub katoliikliku maailma süda – Vatikan. Vatikan on riik riigis, linn linnas – tal on oma raha, kirjamargid, päevaleht ja oma kordaloov üksus. Peatume Püha Peetruse väljakul ja edasise vaba aja jooksul on võimalik külastada nii basiilikat kui ka tõusta Michelangelo kuplisse

Jätkame tutvumist Igavese Linnaga. Teeme õhtuse eksursiooni Rooma kuulsamatesse paikadesse - valgustatud Piazza Di Spagna ja imeline Fontana di Trevi, kus igaühel on võimalus heita traditsiooniliselt münt purskkaevu selleks, et kunagi kindlasti Rooma tagasi tulla. Tutvume tuledes Piazza Veneziaga, seal asuva hiiglasliku Vittoriano monumendiga ja romantilise akropoliga - Kapitooliumi küngas. Antiikse Rooma seitsmest künkast on just Kapitooliumi mägi olnud linna religioosne keskus. St Maria Aracoeli kirik, Kapitooliumi väljak ja Marcus Aureliuse uhke ratsamonument.

5. päev VATIKANI MUUSEUMID - FIRENZE EKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis. Soovijail on võimalik külastada Vatikani muuseume, mille kunstiväärtuste hulgas leiab ka maailmakuulsad Raffaeli toad, Michelangelo ning teiste maailmakuulsate Itaalia kunstnike poolt maalitud Sixtuse kabel. Alustame sõitu taas Kesk-Itaaliasse Toscana maakonda, sõidame Firenzesse. Michelangelo väljaku vaateplatvormil naudime unustamatut panoraami linnale. Majutume kahel järgneval ööl Firenzes 3* hotellis. Õhtune jalutuskäik Firenze vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik.

6. päev FIRENZE MUUSEUMID - PISA
Hommikusöök. Hommikune jalutuskäik Firenzes: Piazza della Signoria koos Firenze raekoja, Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Seejärel on soovijatel võimalik külastada Firenze muuseume. Samuti soovitame külastada Firenze turgu, kus saab põhjaliku ülevaate kuulsatest Toscana toitudest – prosciutto ja erinevad salaamid, seened ja värsked juurviljad, veinid, juustud ning kümneid ja kümneid erinevaid sorte pastatooteid. Päeva teisel poolel sõidame soovijatega Pisasse. Pisas imetleme Imede Väljakut: vaatame maailmakuulsat toomkirikut oma veelgi kuulsama viltuse kellatorniga, samuti baptisteeriumi.

7. päev UNIKAALNE VENEETSIA
Hommikusöök hotellis. Võtame juba suuna Veneto maakonnale ja suundume Veneetsiasse. Lõuna paiku jõuame sihtkohta ja seejärel kulgeme Veneetsia südames veetaksodega mööda linna üht sümbolit – Canal Grandet. Meile avanevad võrratud vaated aristokraatsetele Veneetsia palazzodele. Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. 117 saart, 800 km kanaleid, nelisada silda ja üks piazza - Veneetsia on ühtaegu tõeliselt ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast. Alustame oma päeva laevasõiduga ajaloolisesse linna keskusesse. Jalgsieksursiooniga alustame Akadeemia silla lähedalt  - Akadeemia galerii, Vivaldi muusikamuuseum, Fööniksi teater ning imeline Contarini trepp. Jõuame Veneetsia kuulsaima silla - Ponte Rialto - juurde. Siit avanevad võrratud vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele. Vaba aeg kala- ja köögiviljaturu külastamiseks, meenete ostmiseks ja kergeks suupisteks. Pärast pausi suundume juba linna poliitlisse keskusesse - Püha Markuse väljak ja kirik kellatorniga. Majutume järgneval ööl Brenta kanali ääres romantilises Miras hotellis Riviera Dei Dogi**** või sarnases. Armsa sisehooviga hubane hotell on ümber ehitatud Veneetsia stiilis palazzost.

8. päev VENEETSIA, LEND VENEETSIA-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Hommikul suundume taas Veneetsiasse, seekord juba laevaga. Soovijad saavad ette võtta klassikalise gondlisõidu kanalitel (lisatasu eest). Seejärel juba vaba aeg Doodzide palee, Correri muuseumi, kellatorni või Püha Markuse basiilika külastamiseks. 

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 14. detsember 2021
 
Kuumad pakkumised