City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - RIIA JA RIIA - MILANO
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn - Riia (lennunumber BT314, kellaajad täpsustamisel) ja lend Riia - Milano (lennunumber BT629, lennuajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!

Alustame sõitu Põhja-Itaalia kuulsate järvede piirkonda. Järgneval kahel ööl majutume Maggiore järve kaldal hotellis.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. LAGO MAGGIORE – ORTA SAN GIULIO
Hommikusöök hotellis. 
Tänase päeva pühendame Maggiore järvele ja tema kaunitele saartele.
Alustame laevaga teekonda Lago Maggiorel. Kõigepealt suundume Isola Bella saarele. Sealne Borromini valdusesse kuuluv 17. sajandil ehitatud barokne palazzo vääriks oma aedadega rohkematki kui lihtsalt Ilusa Saare nime. Meie ees avanev saar on elegantne, väärikas ja pidulik ning rikas kunstivarade poolest. 

Edasi viib laevasõit meid Isola dei Pescatori ehk Kalurite saarele, kus on võimalik lõunastada mõnes oivalises kalarestoranis. Külastame ka järve suurimat, Isola Madre saart. Paik on kuulus asaleade, kameeliate, rododendronite ja visteeriatega ehitud paviljonide poolest. 200-aastased kašmiiri küpressid, mis siin kasvavad, on ühed võimsaimad omataolised Euroopas.

Pärastlõunal suundume Orta järve juurde. Külastame lummavat Orta San Guilio järveäärset linnakest, mis võlub meid oma munakivitänavate, trepistike, traditsiooniliste poodide ja armsa peaväljakuga. 

3. PÄEV. LOCARNO - LUGANO
Hommikusöök hotellis. 
Edasi suundume Alpide jalamil asuvasse väikelinna Locarnosse. Linna kuulsaim vaatamisväärsus on kaljude kohal kõrguv palverändurite pühamu Madonna del Sasso. Linn on tuntud ka olulise rahvusvahelise filmifestivali toimumispaigana. Külastame veel üht seitsmest järvest, mis paikneb Itaalia ja Šveitsi vahel – Lugano. Imetleme kauneid mägede- ja järvevaateid. Jõuame Como järve äärde.

4. PÄEV. COMO JÄRV
Hommikusöök hotellis. 
Suundume Como linna ja tutvume selle vanalinna ja ajalooga. Liigume kaunite villade juurde.
Külastame üht Como järve kauneimat villat – Villa Carlottat. See paik on suurepärane näide looduse ja inimese harmoonilisest koostööst. Villa laiub koos muuseumite ning aedadega 70 000 ruutmeetril. Rahuliku arhitektuuriga villa on ümbritsetud aiaga, kus inimkäte loodud skulptuurid, trepid ja purskkaevud moodustavad muinasjutuliselt kauni pargi järve ja mägede vahel, taustaks hiiglaslikud Dolomiidid. 

Villa Balbianello asub Como ranniku kõrgeimas punktis. Lisaks villa ilule ja rikkusele avanevad siit kaunimad vaated järvele. Suundume järve kuulsaimasse piirkonda, mida tänu rohketele parkidele, mis jäävad järve kaldale, nimetatakse ka asaleade rannikuks.  Sõidame laevaga järvel Belaggiosse tagasi.
Õhtu saab veeta Bellagio linnakeses, mida tuntakse kui Como järve pärli. Piirkond oli kuulus juba Vana-Rooma ajal.

5. PÄEV. MILANO - GARDA JÄRV
Hommikusöök hotellis. 
Sõidame Milanosse.
Sõidame suursugusesse Milanosse, kus meie pilku püüavad Duomo, La Scala ning Vittorio-Emmanueli galeriid. Soovijatel on võimalik tõusta Milano toomkiriku katuseterrassile ja nautida selle võimsa ehituse suursugusust ning hunnituid vaateid. Võimalusel külastame ekskursiooni käigus ka kuulsat La Scala ooperiteatrit. 

Jõuame Garda järve äärde ning edasi sõidame mööda maalilist teed Garda järve ääres. 

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid6. PÄEV. GARDA JÄRV - MONTE BALDO - SIRMIONE
Hommikusöök hotellis. 
Täna avastame Garda järve ja tema kauneimaid paiku.
Garda järve piirkond on tuntud ka oliiviistanduste ja sidrunipuude poolest. Garda läänekaldal näemegi sajanditevanuseid kasvuhooneid, sidrunite kasvatamiseks loodud limonaiasid, millest on Goethe oma reisikirjades ka jutustanud. Külastame ka ise üht kohalikku limonaiat.  

Seejärel tõuseme Monte Baldo mäele, et imetleda taas kauneid vaateid.
Edasi jõuame maalilisse Sirmionesse. See luksuslik keskus kitsal Garda järve poolsaarekesel on eelkõige tuntud promeneerimise ja ostlemise paigana. Ajaloos oli see paik tähtis nii vanadele roomlastele kui ka Verona valitsejatele.

Sõidame Veneto maakonda ja peatume väikeseks jalutuskäiguks Palmanova linnas, mis on ideaalselt sümmeetriline ja tähekujuline. Selliseid kindluslinnasid hakati ehitama renessansi ajal.

7. PÄEV. LEND TRIESTE - TALLINN
Sõidame Trieste lennujaama ja meid ootab lend tagasi koju. Lend Trieste-Tallinn  (lennugraafik täpsustamisel, lennunumber BT7702, kohalikud kellaajad).


Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 19. oktoober 2020
 
Kuumad pakkumised