City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - TENERIFE
Kogunemine Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 06.45. Otselend Tallinn - Tenerife Sur kl 08.15-12.40 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). 

Transfeer Tenerife lõunarannikul asuvasse Playa de las Americas kuurorti. Majutus kõik 7 ööd Teie poolt valitud hotellis (2-sed toad).

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. VÄLJASÕIT PÕHJARANNIK – LOS GIGANTES, ERJOSE MÄED, ICOD DE LOS VINOS, LA OROTAVA
Hommikusöök 4* hotellis ööbijatel. 

Väljasõit põhjarannikule. 
Teeme peatuse vaateplatvormil, kust avaneb vaade ookeanist pea püstloodis sirutuvatele Los Gigantese võimsatele kaljudele. Merest seinana 300-600 m kõrgusele tõusvad „Hiiglased“ on muljetavaldav vaatepilt. Asume taaskord tõusule mägedesse ja sõidame läbi Santiago del Teide maakonna kuni jõuame Erjose mägedesse. Siit laskuma hakates näeb järsku muutust looduses, kus käsikäes soojemasse kliimasse suundumisega mägede kidur taimestik aina suuremaks ja lopsakamaks muutub. Teeme peatuse El Tanque vaateplatvormil. Siit avaneb kaunis vaade ookeani kaldal asuvale Garachichole, mis kunagi oli suur kaubasadam. Tänapäeval on see väike kalasadam oma ilusa keskväljaku, kindluse, endiste kloostrite ja kirikuga. Suundume edasi Icod de los Vinos väikelinna. Vaatame väidetavalt maailma suurimat ja vanimat draakonipuud, mida kohalikud kutsuvad El Drago Milenario ehk tuhande-aastane draakon. 22 m kõrgusest ja 10 m läbimõõduga puust on saanud Tenerife üks enim pildistatud monumente. Kuna seda külakest kutsutakse Tenerife veinipealinnaks, siis on võimalus maitsta ja osta ka kohalikke veine. 
Lõunasöögipaus. 
Sõit läbi rohelusse mattuva Orotava oru ajaloolisesse La Orotava linna. Taamal paistev Teide tipp, sinisest ookeanist tõusev roheline mäenõlv ja palmide vahel asuvad majakesed. Järsud kitsad munakivitänavad ja koloniaalstiilis vanalinn oma võluvate majadega, mille omapäraks on puidust peenelt nikerdatud rõdud. Aega jääb ka jalutamiseks ja kohvikutes linnasumina nautimiseks.

3. PÄEV. VABA PÄEV PUHKUSEKS
Hommikusöök 4* hotellis ööbijatel. 

Vaba päev puhkuseks. 
Soovijad saavad omal käel minna laevasõidule, külastada Tai-teemalist Siami veeparki, nautida SPA mõnusid Aqua Thermal Clubis jne.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid4. PÄEV. VÄLJASÕIT LÕUNARANNIK – SAN CRISTOBAL DE LA LAGUNA, MERCEDESE METS, ANAGA MÄED, TAGANANA, SANTA CRUZ DE TENERIFE
Hommikusöök 4* hotellis ööbijatel. 

Päeva alustame saare endises pealinnas San Cristobal de La Lagunas, mis on tänaseni kultuuri- ja usukeskus. UNESCO kaitse all olevas vanalinnas leiab lisaks paljudele kirikutele kauneid 17.-18. saj arhitektuurimälestisi, maadeavastajatele kuulunud paleesid ja jõukamate kaupmeeste elamuid. La Laguna oli 15. saj esimene „kaasaegse“ geomeetrilise ülesehitusega linn, millest sai hea eeskuju enamusele uutest asumitest Lõuna- ja Ladina-Ameerikas. 
Sõit viib edasi Bosque de las Mercedese metsa, mis koos oma taimede rohkusega on üks viimastest ürg-eelajaloolistest metsadest Euroopas. Loorberite, eukalüptide, mändide ja mitme meetri kõrguste kanarbikega on see geoloogiliselt üks vanimaid ja rohelisemaid paiku saarel. Tõuseme paksude laurissilva metsadega kaetud Anaga mägedesse, mida iseloomustavad teravad kaljutipud, kitsad mägiteed ja raskesti ligipääsetavad külad. Teeme peatuse maalilises Tagananas, kuhu kuni 1960-ndateni pääses vaid üle mägede matkates. Jalutades selle Tenerife vanima, piltpostkaarti meenutava küla kitsaid tänavaid mööda, on veel tunda säilinud vanaaegset atmosfääri. Võimalus lõunastada kohalikus kalarestoranis. Sõidame saare kaasaegsesse ja kiiresti arenevasse pealinna Santa Cruz de Tenerifesse. Jalutuskäik linnas – Plaza de España, sadamapromenaad, Plaza de la Candelaria. Siin asuvad parimad poed ja kõige laiem valik nii tavakaupu kui suveniire. Vaba aeg sisseostude tegemiseks.

5. PÄEV. VABA PÄEV PUHKUSEKS või VÄLJASÕIT LA GOMERA SAARELE
Hommikusöök 4* hotellis ööbijatel. 
Vaba päev puhkuseks. 

Soovijatele väljasõit La Gomera saarele (lisatasu eest). Transfeer Los Cristianose sadamasse, kust suundume praamiga (45 min) naabersaarele La Gomerale. Kanaari saartest üks väikseim, lummab La Gomera kõiki külastajaid oma mitmekesise ja kohati haruldase loodusega. See on paljude legendide, puutumatu looduse, tüüpilise toidu ja imeliste, vanu traditsioone jälgivate elanikega saar. Vulkaaniline päritolu avaldub siin eriti selgelt järskude kuristike, sügavate orgude ja gigantsete kivimoodustiste näol. San Sebastianist alustame oma teekonda sisemaale. Teel näeme lähemalt siinset haruldaselt lopsakat loodust, vanu terrasspõlde, palmisalusid ja väikseid mägikülasid. Peatus Aganda vaateplatvormil, kust imetleme ümbritsevaid aukartustäratavaid kaljusid. Jõuame saare keskossa, vulkaani kraatri sisemusse, salapärasesse ja maagilisse UNESCO kaitse all olevasse Garajonay Rahvusparki. Paks pilveloor varjab siin La Gomera kõige suuremat looduslikku vara – laurissilva metsa. Jalutuskäik dinosauruste ajast pärinevas igihaljas metsas. Tee üle mägede Las Rosasse
Lõunasöögipaus. 
Õpime unikaalset La Gomera vilekeelt (el Silbo), mida kasutati saarel sadu aastaid pika vahemaa tagant suhtlemiseks. Käänuline tee läbi terrasspõldude viib San Sebastiani, saare rahulikku pealinna. Siin peatus Christoph Kolumbus kolm korda, et varustada oma laevastikku toidu ja mageda veega oma ajaloolistel ekspeditsioonidel. Kolumbus on ka saare mitteametlik kaitsepühak. Õhtul praamiga tagasi Tenerifele. Transfeer hotelli.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid6. PÄEV. VÄLJASÕIT TEIDE MÄGI – CANADASE RAHVUSPARK – TENO RAHVUSPARK – MASCA
Hommikusöök 4* hotellis ööbijatel. 

Väljasõit Tenerife ja Hispaania kõrgeimale mäele El Teidele. Mäeharjad läbivad Tenerifet nagu selgroog ja nende kõrgeimaks tipuks on Teide, mis kõrgub keset looduskaitseala 3718 m üle merepinna. Teel teeme peatuse saare kõige kõrgemal, 1400 m kõrgusel, asuvas külas Vilafloris. See küla sai 19. saj. tuntuks oma pitside valmistamise poolest. Tõuseme mööda vulkaani nõlva 2370 m kõrgusele Las Cañadase Rahvusparki. Tee viib läbi lõhnavate männi- ja eukalüptimetsade ning tarretunud laavajõgede otse vulkaani kraatri suunas. Pilvepiirist kõrgemal avastame end ootamatult keset omapärast kuumaastikku. Punased, kollased, pruunid ja rohelised kivimoodustised annavad tunnistust vulkaani tohutust jõust, mis siinset maastikku on vorminud miljoneid aastaid. Soovijad saavad ilusa ilma korral sõita funikulööriga 3555 m kõrgusele vaateplatvormile (pilet 27 €), kust avaneb vaade tervele saarele. Üle ookeani paistavad ka Gran Canaria, La Gomera ning La Palma. Laskume mööda serpentiinjat mägiteed saare loodeossa Teno Rahvusparki, mida peetakse oma dramaatiliste mägede ja lopsaka roheluse poolest saare üheks kaunimaks paigaks, taamal sillerdamas tumesinine ookean. Jääraku põhjas 600 m kõrgusel merepinnast asub endine piraatide külake Masca. 300 m kõrguste kaljude poolt piiratud küla oli kunagi ideaalseks peidupaigaks kardetud piraatidele.

7. PÄEV. VABA PÄEV PUHKUSEKS või VÄLJASÕIT PUERTO de la CRUZ ning LORO PARK
Hommikusöök 4* hotellis ööbijatel. 
Vaba päev puhkuseks. 

Soovijatega sõidame põhjarannikul asuvasse Puerto de la Cruzi. Selles kuurortlinnas on palju toredaid söögikohti, kanaariapäraste puitrõdudega maju, kaubatänavaid ja mitmesuguseid vaatamisväärsusi. Tegevust jätkub kõigile. Loro Park on ülimalt populaarne troopikapark. See hiigelsuur maa-ala on asupaigaks paljudele loomadele ja lindudele, uhketele orhideedele ja draakonipuudele. Tegemist on suure ja põneva loomaaiaga, mis sobib igas vanuses külastajale. Tõelise elamuse saab pargist siis, kui jätate külastuseks aega peaaegu terve päeva. Kuulsad on Loro looma-showd, kus trikke teevad merilõvid, delfiinid, papagoid ja mõõkvaalad. Lisaks loomadele ja džungliradadele leiab siit ka haruldaste orhideede aia.

ringreis, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid8. PÄEV. LEND TENERIFE - TALLINN
Hommikusöök 4* hotellis ööbijatel. 
Vaba aeg. 

Transfeer lennujaama. Otselend Tenerife Sur - Tallinn kl 13.30-21.45 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). 
Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 15. juuni 2020
 
Kuumad pakkumised