City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN – LAS PALMAS
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn – Las Palmas (kellaajad täpsustamisel). Palun kontrollige kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

Tere tulemast Gran Canariale. Majutume saare lõunaosas.

2. PÄEV. SAARE KESKOSA: TEJEDA - VALLESECO - TEROR
Tejeda asub imelisel mäenõlval. Lähedal asub ka 1580 m kõrgusel kurul asub kivist krutsifiks Cruz de Tejeda, mis tähistab Gran Canaria geograafilist keskpunkt. Panoraamis domineerib saare olulisem tipp ja sümbol Roque Nublo ehk Pilvekalju, kõrgudes taeva taustal hiiglasliku raidkujuna oma tipus asuva 80 m kõrguse basaltsõrmega. Edasi külastame Vallesecot. Suundume Terori, mis on armas koliniaalstiilis mägilinnake. Valgete fassaadidega majad, nikerdatud puitrõdud ja armsad siseõued. Linnakese pühakojas asub saare kaitsepühak.

3. PÄEV. PÄEV PUHKUSEKS
Tänase puhkepäeva võite veeta nautides päikest ja ookeani.
Soovijad võivad minna jalutama Maspalomase liivaluidetele, mis on justkui tükike kõrbe keset troopikat. Oma erilisuse pärast on luited võetud ka looduskaitse alla. Sellegipoolest võivad turistid siin jalutada ja puhata. Siinseks maamärgiks on ka 1831. a ehitatud Maspalomase tuletorn.

4. PÄEV. IDARING: AGUIMES - INGENIO - LAS PALMAS
Saarega tutvumist alustame idarannikult. Sõidame väikesesse mägilinna Aguimesesse. Kitsad labürinttänavad ja traditsioonilised terrakota-majad - Aguimes võlub oma autentsusega. Linna kohal kõrgub kahe torniga San Sebastiani kirik - see on hea näide kanaari neoklassitsistlikust arhitektuurist. Lähedal asuv Barranco de Guayadeque on üks saare kauneimaid orge. Siin valitseb lopsakas loodus ja mäenõlvad on täis põnevaid koobaselamuid.

Edasi suundume Ingeniosse, kus asus 16. sajandil suhkru rafineerimise keskus. Linna ajaloolises kvartalis näeme tõelisi kanaari stiilis maju. Néstor Almo pargist leiate Kanaari saarte kõrgeima palmi. Edasi suundume Teldesse. Linna ajalooline keskus võlub meid munakivitänavate, lopsakate aedade ning ajalooliste majadega. Sõidame põneva ajalooga pealinna Las Palmasesse. Siinne pisike vanalinn on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Vanalinnas võite käia mööda maadeavastaja Kolumbuse jälgi.

5. PÄEV. PÕHJARANNIK: ARUCAS - FIRGAS - MOYA - AGAETE
Alustame päeva Arucase vanalinnast. Siinne San Juani kirik on inspiratsiooni saanud lausa Gaudi Sagrada Familiast. Siin on ka Kanaari saarte suurim rummivabrik ja joogi ajaloo muuseum. Jätkame sõitu saare lopsakas põhjaosas. Peatume Firgases, mis on kuulus mineraalvee polest. Edasi suundume kaljujärsaku äärel asuvasse Moya linna.  Santa María de Guía lähedal Cenobio de Valerónis on eri kõrgustel kaljuseina uuristatud koopad, mida kasutati vilja hoidmiseks ja usuriituste jaoks. Suundume Gáldari - see oli kunagi guantši tsivilisatsiooni keskus ja seda tuntakse „valitseja linnana“. Külastame ka Cueva Pintadat - see on värviliste geomeetriliste mustritega kaunistatud keskus. Sõidame läbi väikesest Agaete linnakesest, mis on saanud populaarseks kunstnike hulgas. Siin on kitsad tänavad ja valgeks lubjatud majad. Linn asub sügava Agaete oru lõpus. Org ise on lopsakas roheline piirkond, kus tegeletakse põllumajandusega.
 
6. PÄEV. PUERTO DE MOGAN - PUERTO RICO
Kurviline rannikutee viib meid maalilisse Puerto de Mogáni linnakesse. See armas linn asub Mogáni oru suudmes. Kitsad tänavad, väikesed majad ja jahisadam. Reedeti peetakse siin ka turgu. Siinsete kanalite ja sillakeste tõttu kutsutakse seda ka Kanaaride Veneetsiaks. Sadamas õõtsuvad luksusjahid, seda ääristavad kohvikud ja restoranid, kust avanevad imeilusad vaated. Sõidame laevaga Puerto Ricosse (lisatasu eest). Meile avanevad imelised vaated merelt - võimalus näha Gran Canaria lõunarannikut täiesti teise nurga alt. Puerto Ricot peetakse kõige päikselisemaks kuurortiks.
 
7. PÄEV. PÄEV PUHKUSEKS
Päeval võite puhata rannas või tutvuda ümbruskonnaga.
Soovijad saavad ühistranspordiga sõita Palmitose loodusparki. Seal leidub sadu taime-, linnu- ja loomaliike ning üks suurimaid liblikamaju. Võimalik on külastada ka Maspalomase veeparki.
 
8. PÄEV. LEND LAS PALMAS - TALLINN
Transfeer lennujaama. Lend Las Palmas - Tallinn (kellaajad täpsustamisel). Tere tulemast koju! 

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 02. september 2021
 
Kuumad pakkumised