City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. OTSELEND TALLINN - VIIN
Kohtume Tallinna lennujaamas infoletist vasakul oleva kassa juures kl 05.30. 
Otselend Tallinn - Viin kl 07.00-08.25 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaega paar päeva enne reisi). 

Viin – see on muusika Teie hingele. Linn väärib õigustatult nime keiserlik ja on olnud sajandeid Euroopa õukonnaelu keskpunkt. Elegants ja nostalgia, luksus ja romantika, muusika, kunst, keisrite hiilgeaegu meenutavad paleed ja lossid. Siin kõlavad Straussi valsid. 

Linnaga tutvumist alustame kauni rokokoo interjööriga Schönbrunni lossist. Imetleme balliruumide ja söögitubade hiilgust ning eluruumide intiimsust. Õdus õhkkond, mida siin nautisid Maria Theresia ja tema järglased. Bussisõit mööda kuulsat Ringstrasset, mis oli keiser Franz Josephi suur panus linnaarendusse. Bulvar rajati vana linnamüüri asemele. Sellel asuvad esindushooned ühendavad kõiki Euroopa ajaloo suuri arhitektuuristiile: Staatsoper, Parlament, Raekoda, ülikooli peahoone, Burgtheater, Votivkirche… Külastame ka linnaparki, kus seisab üks enam pildistatud vaatamisväärsusi Viinis, valsikuningas Johann Straussi kuldne kuju Doonau nümfide keskel. Majutus hotelli ja puhkus. Kui sul napib aega kõigi kuue Viinis tegutseva jõuluturu külastamiseks, siis Raekoja ees asuvalt jõuluturult peaksid igal juhul läbi minema. Imelise arhitektuuriga ümbritsetud turul saad magusaid mandleid krõbistada, raekoja siseruumides aga õpetatakse külastajatele jõuluküpsiste ja küünalde valmistamist. 
Soovijatele klassikaline 3-käiguline õhtusöök Raekoja keldris (lisatasu eest, ettetellimisel, jooke ei ole hinnas). 
Majutus järgnevad 3 ööd kesklinna 3* hotellis.

2. PÄEV. VIIN
Hommikusöök. 
Pea kõik linna suurimad vaatamisväärsused asuvad 2001. a. UNESCO maailmapärandi mälestusmärgiks kuulutatud Innere Stadtis (vanalinnas), seega on need kohad jalutuskäigu kaugusel. Linnaekskursioon jõuluehtes pealinnas. Otse vanalinna südames kõrgub võimas gooti stiilis Stephansdom, linna hing. Enam kui kaheksa sajandit on see katedraal linna valvanud, pidades vastu põlengutele ja vallutustele. Jalutame jalakäijate tänaval Grabenil, mille keskel seisavad barokne Katkusammas ja kaks purskkaevu. Samas kõrval asub Püha Peetri barokk-kirik oma suursuguse rohelise paatinakattega kupliga. Keisririigi võlu ja vaimsust mõistate alles siis, kui olete teinud jalutuskäigu vanalinnas ja läbinud Hofburgi paleekompleksi õue. Hispaania Ratsakool, Josefsplatz, Augustinerkirche, Albertina, Burggarten. Maria-Theresia väljak, kus kahel pool asuvad suuruselt maailmas neljanda galeriina tuntud Kunstiajaloomuuseum ja väga rikkaliku ning mitmekülgse kollektsiooniga Loodusloomuuseum. Viin on linn, kus on alati ruumi lõõgastumiseks. Alates 16. sajandist on Viin tuntud Euroopa muusikapealinnana. Ja muusikat siin jätkub. 
Õhtul saavad soovijad minna kontserdile (võimalusi on mitmeid).

3. PÄEV. VIIN
Hommikusöök. 
Soovijatele Hofburgi palee külastus. See oli Austria valitsejate koduks juba 13. sajandist alates. Teeme ringkäigu keiserlikes eluruumides. Esimesed toad tutvustavad meile keisrinna Elisabethi (Sissi) elu ja ilu. Imetleme ka Keiserliku hõbeda ja lauanõude kogu. Siin on hindamatuid portselanserviise, mis jõudsid Habsburgide kätte pulmade ja sünnipäevade käigus. 

Vaba aeg Kunstiajaloo või Loodusloo muuseumi külastuseks või ostude sooritamiseks linna populaarsemal ostutänaval Mariahilferstrassel. Jõulutuledes Kärtnerstrasse, see jalakäijate tänav on alati olnud Viini seltkonnaelu keskpunkt, kuna ühendab linna usulise ja kultuurilise keskpunkti – Stephansdomi ühes ja Staatsoperi teises otsas. See on üks linna moekamaid tänavaid oma mitmest ajastust pärit ehitistega. Vähesed maailma maad suudavad võistelda Austria pühendumusega magusatele hõrgutistele. Austerlased armastavad oma kooke ja neil on neid väga palju erinevaid sorte. Aeg nautida viini kohvi ja kooki mõnes kesklinna õdusas kohvikus. Staatsoper oli esimene hoone, mille Franz Joseph I laskis ehitada prestiižsele Ringstrassele, mis rajati vana linnamüüri asemele. 1869. a. püstitatud majesteetlik Viini Riigiooper on ikka veel linna kuulsusrikka vaimuelu keskuseks. 
Kell 19.00 Viini Riigiooperis Puccini ooper „La bohème” (piletid ettetellimisel, lisatasu eest).

4. PÄEV. LEND VIIN - RIIA - TALLINN
Hommikusöök. 
Jääb aega teha veel üks jalutuskäik jõuluturul. Talv on mõnus aeg ka Viini kuulsa kohvikukultuuri nautimiseks ning Austria maiuspalad nagu struudel või Sacheri ja Linzeri tort sobivad kuuma joogi kõrvale suurepäraselt. Millega Viinis veel ei koonerdata, on sokolaad ja martsipan. 

Peale lõunat alustame sõitu lennujaama. Teel peatume ka Hundertwasseri kirjude majade juures. Lainelised fassaadid on kaunistatud eredavärvilise maalritöö, plaatide, keraamika ja sibulkuplitega. Seda omapärast arhitektuuri lihtsalt peab oma silmaga nägema. Lend Viin - Riia kl 18.50-21.50; Riia-Tallinn kl 23.15-00.05 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi). Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 13. oktoober 2020
 
Kuumad pakkumised