City_search_magnifier
 
Korea
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Lõuna-Korea – teistmoodi Aasia

 

Lõuna-Korea on riik, mis seni on jäänud meie puhkusereisijatele teenimatult märkamatuks. Kõik teavad suurlinna Seouli, kus elu käib 24h ööpäevas. Kuid Seoulist väljapoole jääb veel palju põnevat - suuruselt teine linn Busan, mis kuulus kaunite randade ja parima mereandide valiku poolest, puhkuseparadiis Jejudo saar, rahvuspargid, väikesed kaunid saared lõunarannikul, budistlikud templid, ja loomulikult kohalikud inimesed, kes hoolimata kohati vähesest inglise keele oskusest alati ränduritele nõu ja jõuga abiks püüavad olla.


Lennupiletid Seouli 
al. 729 €


Majutus:

  • majutus Seoulis 3* hotellis, hind al. 35 € /in. 
  • majutus Busanis 3* hotellis, hind al. 36 € /in. 
  • majutus Jeju saarel 3* hotellis, hind al. 32 € /in.

NB! Majutuse hinnad on ühe öö kohta kaheses toas.


Ekskursioonid Seoulis:

Seouli linnaekskursioon (4,5 h) al. 24 €
Sisaldab Changdeok palee külastust, külastust Insadongi, kus saab näha Korea trditsioonilist elu ning ekskursioon lõppeb Namdaemun turul.

Ekskursioon demilitariseeritud tsooni, kolmandasse tunnelisse al. 47 €
Sisaldab kolmanda tunneli külastust, mis asub Seoulist 44 km kaugusel. Tunnel, mis on ehitatud Põhja-Korea poolt eesmärgiga toimetada oma väed Lõuna-Koreasse, avastati 1978.aastal. Tunnel asub 73 m sügavusel maa all. Ekskursiooni käigus külastatakse ka Dora observatooriumi, kus avanevad vaated Põhja-Koreale ja demilitariseeritud tsoonile. Hinnas sisaldub ka lõunasöök.

Saada päring lehekülje lõpust!

Soovitame:

Avalikud saunad - Korea saunakultuur on tõeliselt kõrgel tasemel ning avalikud saunad on väga populaarsed. Meie mõistes on tegemist pigem suurte spaadega, kus võib vabalt veeta terve päeva. Suuremates saunakeskustes on lisaks erinevatele saunadele ka võimalik võtta erinevaid vanne (riisiveini, männiaroomi, puuviljaekstraktiga), teha väike uinak puhkeruumis, laulda karaoket või võtta üks lõõgastav massaaž. Seoulis tasub külastada näiteks Dragon Hill saunakeskust, Busanis asub aga Korea kõige suurem spaa (saunakeskus). Igal juhul tasuks avaliku sauna külastamiseks planeerida terve päev.

Temple stay - ainulaadne võimalus veeta 24h budistlikus templis ja osa võtta templielust nii, nagu seda teevad seal elavad buda mungad. Äratus on kell 3.30 hommikul, et osaleda hommikupalvusel, hiljem saab osa võtta nii teetseremooniast kui lüüa kaasa igapäevatöödes. Ainulaadne võimalus kogeda omal nahal, kuidas Korea mungad elavad! Templeid, mis sellist võimalust pakuvad, on üsna mitu. Rohkem infot leiab siit>>

Millal minna?
Koreas on neli aastaaega nagu meil. Parim aeg külastada on kas sügisel (septembrist novembrini), kui ilm on meeldivalt soe ja päikeseline või kevadel (aprillist juunini), kui loodus õitseb ja ilmad on soojad mõningate külmade päevadega. Talvel on Koreas üsna külm tänu Siberist tulevatele külmadele õhuvoogudele, lausa alla nulli (va JeJu saarel) ning suvekuudel on tavapärasest rohkem vihma ja väga palav ning niiske.


Kuhu minna?

Seoul
Kuna lennud on Seouli, soovitame veeta vähemalt 3-4 päeva Seoulis ja seal ümbruses ringi vaadates.

Busan ja ümbrus
Seoulist saab Busani, mis on Korea suuruselt teine linn, kiirrongiga. Busan on kuulus mereandide poolest, see on õige koht, kus proovida Korea köögi ekstravagantsusi väga värskete (et mitte öelda elavate)  mereandide näol. Busanist ja selle ümbrusest leiab mitmeid kauneid valge liivaga randu ja rahvusparke. Tongyeong maalilisest sadamalinnast saab minna avastama väikeseid saari, mis ääristavad rannikut. Busanis asub ka Korea kõige suurem spaa (saunakeskus), kuhu kindlasti tasuks planeerida üks päev - Hursimchung.

Jeju saar
Jejud, mis asub Lõuna-Korea lõunatipus, kutsutakse “Korea Hawaiiks” ja mitte põhjuseta - seda vulkaanilise päritoluga saart iseloomustavad palmid, kaktused, valge liivaga rannad, korallid ja suur valik meelelahutust puhkuseveetjale.  See on lemmikpaik rannapuhkuse veetmiseks nii kohalikele kui ka turistidele. Siin asub ka Korea kõrgeim mäetipp. Jejule pääseb kõige mugavamalt lennukiga, kuid võimalik on tulla ka praamiga maismaalt.

Viisainfo   
Eesti kodanikud võivad Lõuna-Koreas viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul. Piiril võetakse sõrmejälgi ja tehakse väliskülalisest foto.
Täpsem riigi- ja viisainfo Välisministeeriumi kodulehel siin>>
Vaktsineerimisinfo Terviseameti kodulehel siin>>


Palun tutvu Baltic Toursi müügitingimustega siin>>

Lähem info ja broneerimine Baltic Toursi puhkusereiside osakonnast.

Telefon: 740 0000, 630 0400
Viimati uuendatud 13. juuni 2014
 
Kuumad pakkumised