City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV - LEND TALLINN-ISTANBUL
Kogunemine kell 16:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoleti kõrval, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:55-23:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1424). Palume kontrollida lennujaamas kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
 
2. PÄEV - LEND ISTANBUL-DENPASAR
Bali, seiklusreis, kultuurireis, ringreis, eksootikareis, Jesper Parve, Baltic Tours, Amazonas, reisikorraldaja, Indoneesia, puhkusereis, kaugreis, päikesereis, Minu Bali
Jätkulend Istanbul-Denpasar kell 01:45-18:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK66). Oleme jõudnud Balile – maagilisele ja müstilisele jumalate ning deemonite saarele. Sõidame Ubudisse – riisipõldude vahel asuvat Ubudit peetakse Bali kultuuriliseks keskuseks. Siin on kohalikud kunstigaleriid ja käsitööliste poed, mitmed väikesed muuseumid, hubased söögikohad ja kohvikud ning erinevaid vabaaja veetmise võimalusi. Majutume järgneval kolmel ööl Ubudi südames paiknevas butiikhotellis Adiwana Resort Jembawan või sarnases. 

3. PÄEV - VABA PÄEV UBUDIS, soovijatele valikeksursioon Ulun Danu ja Batur - Riisipõllud
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Ubudis, Teil on võimalus külastada mõnda templit, puhata hotelli basseini ääres, teha sisse oste käsitööpoodides ja galeriides, minna raftingule.
Soovijatele valikekskursioon (lisatasu eest). Alustame päeva lühikese jalutuskäiguga liaanidega üle külvatud Ahvimetsa, kus võib kohata sõbralikke pärdikuid nende loomulikus elukeskkonnas. Sõidame Ulun Danu templisse, mis asub Beratani järvel. Sinna sõidame mööda võimsate vaadetega kaunistatud mägist teed, möödudes mitmest udusse looritatud vulkaanist. Järvele peegelduvat Ulun Danu templit peetakse Bali enim pildistatud pühapaigaks. Siin teevad kohalikud annetusi järve jumalannale, kes tagab viljakuse. Edasine sõit viib meid Kintamani piirkonda, kus avaneb parim vaade Baturi järvele ja Baturi aktiivsele vulkaanile. Peatume Panelokani vaateplatvormil ning imetleme vaadet metsikus ilus Baturile.
Tagasiteel Ubudisse vaatame riisikasvatuse terrasspõlde Tegalalangi lähistel.

4. PÄEV - VABA PÄEV UBUDIS, soovijatele valikekskursioon Ubudi piirkonna Pühad Templid
Hommikusöök hotellis. Vaba päev Ubudis.
Soovijatele valikekskursioon (lisatasu eest). Vaatame Goa Gajahi ehk Elevandi koobast, millesse siseneme läbi rikkalikult ornamenteeritud deemonite suid kujutavate avauste. Külastame Pakrisani jõe ääres terrasspõldude vahel asuvat Gunung Kawi 11. sajandist kaljusse raiutud templit. Arvatakse, et templid on pühendatud Udayana dünastia kuningale Anak Wungsule ja tema lemmik kuningannadele. Eeldatavasti on tegemist suisa kuninga hauatempliga - müstiline aura katab loorina kogu orgu. Tagasiteel peatume Tampaksiringi külas, kus uudistame kuumaveeallikatele rajatud Tirta Empuli Püha Allika templit. See üks pühamaid templeid Balil ja siia tulevad kohalikud palvetama ja kümblema selleks, et puhastuda nii vaimselt kui füüsiliselt. Igaaastase Galungani festivali ajal kastetakse selle templi puhastava ja väestava toimega vette ka Barongi maske, mis on Bali teatri üks pühamaid tegelasi ning mida balilased kummardavad kui jumalust. Soovijatel on õhtul võimalus tutvuda Bali traditsiooniliste etenduskunstidega, näiteks Barongi tantsude või kuulsa Kecaki tuletantsuga (lisatasu eest).
Bali, seiklusreis, kultuurireis, ringreis, eksootikareis, Jesper Parve, Baltic Tours, Amazonas, reisikorraldaja, Indoneesia, puhkusereis, kaugreis, päikesereis, Minu Bali

5. PÄEV - PURA BESAKIH EMATEMPEL – TIRTA GANGGA - KLUNGKUNG – NUSA DUA
Hommikusöök hotellis. Tutvume Ubudi lähistel kohaliku puussepa tööga ning näeme puidu graveerimise eripärasid. Külastame Bali tähtsaimat templikompleksi Pura Besakih. Bali tuhandetest templitest on see kõige püham ja võimsam, mis on andnud talle ka Ematempli nimetuse. Imelise 22 templist koosneva kompleksi taga kõrgub Bali kõrgeim tipp ja kosmiliste jõudude keskpunkt Agungi vulkaan. Võimalusel saame jälgida mõnda püha riitust. Tirta Gangga - endine kuninglik palee Abangi lähedal. Hinduismis püha Gangese jõe järgi nime saanud, on see tuntud Karangasemi kuningliku veepalee, supelbasseinide ja Patirthani templi poolest. Suundume Klungkungi vaatama Kertagosha paviljoni – selles iidses Bali kohtupaviljonis kuulutasid kuningad välja seadusi ja tegid teatavaks kohtuotsuseid. Hoone oli kohtumajana kasutusel ka Hollandi protektoraadi ajal. Seejärel peatume ebaharilikus Goa Lawah templis, mis asub tuhandete nahkhiirtega koopas. Legendi järgi on müstiline koobas ühenduses siit paarikümne kilomeetri kaugusele jääva Ematempliga. Õhtuks jõuame kilomeetrite pikkuse valge liivaranna ja kookospalmidega ehitud eksklusiivsesse paradiisi, Nusa Dua kuurortpiirkonda. Majutus neljal järgneval ööl hotellis Sol By Melia Benoa Bali või sarnases. 

6 - 8. PÄEV - VABAD PÄEVAD RANNAS
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannapuhkuseks.

9. PÄEV - TANAH LOT TEMPEL, LEND DENPASAR-ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Päeva esimene pool rannapuhkuseks.
Päeva teises pooles sõidame kuulsa Tanah Loti templi juurde, mis asub maalilisel mererannal Bali lõunakaldal. See 16. sajandil poolt rajatud tempel on üks kuuest kõige pühamast templist Balil. Tõlkes tähendab Tanah Lot maa templit meres. See asub kõrgel kivipaljandil kaldast eemal, kuhu läbi soojade vahutavate lainete pääseb jalgsi ligi ainult mõõna ajal. Legendi kohaselt valvavad merimaod templit kurjade jõudude eest.
Seejärel transfeer lennujaama. Lend Denpasar-Istanbul kell 21:25-05:40 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK67).

10. PÄEV - LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 09:30-12:05 (lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi koju!

Reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 28. oktoober 2022
 
Kuumad pakkumised