City_search_magnifier
 
Reisikava
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Reisikava

 
1. PÄEV. LEND TALLINN - ISTANBUL ja ISTANBUL - SANSIBAR
Koguneme Tallinna lennujaamas, kus kõikidele reisijatele jagatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Istanbul ja lend Istanbul-Sansibar (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja lennukite väljumise aegu ka vahetult enne reisi!
Saabume Sansibari lennujaama, transfeer hotelli.

ringreis, Tansaania, Sansibar, Aafrika, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid2. PÄEV. SANSIBARI PUHKUS
Hommikusöök. Päev rannapuhkuseks. Sansibari korallsaar on maailmakuulus oma imekaunite valgete liivarandade ja palmidega ääristatud rannariba poolest – see on tõeline paradiis. Saarel on säilinud vürtsi- ja kookospähkliistandusi, viimased säilinud looduslikud metsad on looduskaitse all. Siin on viljakas pinnas ning puu- ja juurvilju kasvatatakse aasta läbi. Saarel kasvatatakse ka riisi, mis on juba justkui rahvustoit. Külarahvas elatub kalastamisest ja mererohu kasvatamisest.
 
3. PÄEV. SANSIBARI PUHKUS ja TROOPILINE MEREREIS
Hommikusöök. Ekskursioon traditsioonilistel rannasõidulaevadel, daudel. Neid ühemastilisi araabia purjekaid on juba sajandeid ehitatud samade plaanide järgi.  Ekskursioon algab Fumbast, mis on Menai lahe kaitseala avastamiseks imeline alguspunkt. Piirkonnas leidub kauneid asustamata saari ning siin on küürdelfiinide ja afaliinide elupaik. Delfiine on näha ligi 90% ekskursioonidest. Kwale leetseljaku korallrahudel tehakse snorgeldamispeatus. Siis on aeg kiireks värskenduseks ning edasi suundume Kwale saarele tamarindi puude alla, et lõunat süüa. Pärast lõunat on võimalik päevitada või külastada kaunist mangroovilaguuni. Seiklushimulistel on võimalik võtta ette lühike retk kohalike kanuude, ngalawadega.

4. PÄEV. SANSIBARI PUHKUS ja STONE TOWN 
Hommikusöök. Päev rannapuhkuseks. Võimalik jalutada mööda lõputuid valge liivaga kaetud randu ning kasta end India ookeani laintesse.
Teeme väljasõidu ka Sansibari vanalinna Stone Town’i, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Linnas on tunda nii Ida-Aafrika, Araabia, India, Pärsia kui ka Euroopa vallutajate, kaupmeeste ja meresõitjate mõjutusi. Kitsaste tänavate labürint pakub hetkelist varju troopilise päikese eest.

5. PÄEV. LEND SANSIBAR - KILIMANJARO, TARANGIRE RAHVUSPARGI SAFARI
Hommikusöök. Aeg on sinise vee ja valgete liivarandadega hüvasti jätta. Lend Sansibar-Kilimanjaro.
Edasi suundume juba safarile Tarangire rahvusparki, mis on tuntud suure elevantide populatsiooni poolest. Siin on võimalus kogeda erakordset looduse ja maasai rahva koostoimimist. Tarangire rahvuspark pakub külastajatele võimalust võrratuks loomavaatluseks ning kuival hooajal on ka elevante külluses. Kui veab, võime näha, kuidas ninasarvikute ning elevantide perekonnad mängivad iidsete ahvileivapuude kändudel ning rebivad lõunasöögiks akaatsiapuude koort. Hingematvad vaated Maasai savannile ning lõunasse jäävatele mägedele muudavad Tarangire rahvuspargi külastamise unustamatuks kogemuseks.

ringreis, Tansaania, Sansibar, Aafrika, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid6. PÄEV. MANYARA SAFARI
Varane hommikusöök ning sõit Manyara järve safarile. Rahvuspark on küll üks Tansaania väiksemaid, kuid siin on rikkalikult eri ökosüsteeme savannidest igihaljaste metsadeni. Idakaares asuv järv ning läände jääv Manyara kaljusein pakuvad kauneid vaateid ning külluslikke looduselamusi – akaatsiametsad, vihmametsad, baobabipuid täis kaljunukid, kuumaveeallikad, sood ning muidugi Manyara järv ise. Vihmahooajal peatuvad järve ääres tuhanded flamingod. Kuivaperioodil on rahvuspark suurepärane just suurte imetajate jälgimiseks. Siin elavad elevandid, jõehobud, sebrad, kaelkirjakud ja pühvlid, aga ka hüäänid ja leopardid. Rahvuspargi tuntuim loom on lõvi – need raskesti tabatavad loomad ronivad siin lausa puude otsas. Pärast piknik stiilis lõunat sõidame uudistama Karatu turgu ja ümbrusega tutvuma.

7. PÄEV. SÕIT SERENGETI RAHVUSPARKI ja SAFARI
Varane hommikusöök. Sõidame läbi Ngorongoro looduskaitseala Serengeti poole. Ngorongoro looduskaitseala on eriline, kuna on endiselt osa maasaide maa-alast, kelle külad looduskaitseala ääristavad. Mitmekesistes tingimustes on Ngorongoros välja kujunenud mitu looduslikku piirkonda: mägimetsad, sood, rohutasandikud, järved jm.

Edasi jõuame Serengeti rahvusparki, tutvume selle lõputu lagendikuga ning naudime võrratuid vaateid. Serengeti park moodustab Keenias asuva Maasai Mara kaitsealaga Aafrika tuntuima looduspargi. Seda peetakse eheda ja puutumatu Aafrika looduse näiteks ning siinne liigirikkus on kindlasti muljetavaldav. Lõunasöök pikniku stiilis. Rahvuspargi lõunaosas asuvad ääretud rohumaad, keskosa on savannide päralt, põhjaosa mäed vahelduvad lopsakate orgude ja rohumaadega ning on kaetud tiheda metsaga. Pärastlõunane safari rahvuspargis.

Majutus kõigi mugavustega telkmajades pakub tõelise elamuse Serengeti rahvuspargis. Maitsev õhtusöök ja õhtu lõkke ääres Aafrika tähistaeva all on Serengeti rahvuspargi külastuse lahutamatuks kaaslaseks.
 
8. PÄEV. SERENGETI RAHVUSPARGI SAFARI
Varane hommikusöök. Tänase päeva veedame Serengeti rahvuspargis. Seda piirkonda läbiv iga-aastane gnuude ränne on maailma suurim maismaaimetajate ränne, kus võib korraga olla liikvel kuni miljon looma. Võimalus on näha elevante ning rohumaal ka kaelkirjakuid, gaselle ja antiloope. Rahvuspark on tuntud ka erinevate kiskjate poolest. Kuulsaimad neist on muidugi lõvid, kuid siit leiab ka gepardeid, leoparde, hüääne, šaakaleid jt. Serengeti on suurepärane paik linnuvaatluseks ning siin võib kohata ligi 500 liiki linde. Lõunasöök pikniku stiilis.
Hilisel pärastlõunal suundume tagasi ööbimiskohta. Aeg puhkuseks ning päikeseloojangu nautimiseks.

ringreis, Tansaania, Sansibar, Aafrika, eestikeelne ringreis, kultuurireis, rühmareis, eestikeelne rühmareis, Germalo, Fix Ideed, Baltic Tours, Amazonas reisid9. PÄEV. NGORONGORO KRAATRI SAFARI
Hommikusöök. Väljasõit Ngorongoro kraatrite kaitsealale (UNESCO). Piirkond on nime saanud Ngorongoro kraatri järgi, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – hiigelkraater, mis on tekkinud vulkaanitipu kokkuvarisemisest. Vaade kraatri servalt 600 m sügavusele ja umbes 20 km läbimõõduga kraatri põhjale on väga võimas. Kraatri põhja katab peamiselt rohumaa mõne puudesaluga. Loodus on siin väga mitmekesine ja imetlusväärne loomastik elutseb siin aastaringselt, kuna vee- ja rohupuudust sellel alal ei ole. Siin võib kohata musta lakaga lõvisid, ohustatud musti ninasarvikuid, gnuusid, sebrasid, elevante, jõehobusid, šaakaleid ja hüääne. Lõunasöök pikniku stiilis. Hilisel pärastlõunal sõidame Karatusse meie ööbimispaika.
 
10. PÄEV. MTO WA MBU ja TANSAANIA HÕIMUD
Hommikusöök. Tänase päeva pühendame Tansaania kultuurile. Esmalt tutvume maasai küla – bomaga – ja õpime tundma maasai hõimu kultuuri. Saame osa nende igapäevaelust, tutvume käsitööd ja ehteid tegevate maasai naistega. Nende valmistatud kõrvarõngaid, käevõrusid, kaelakeesid ja muid käsitööeheteid on võimalik suveniirina ka koju kaasa osta. Meil avaneb võimalus tantsida koos kohalikega traditsioonilisi tantse.

Edasi sõidame Mto wa Mbusse, mis on üks esimesi turismipiirkondi regioonis ja siiani üks populaarsemaid kultuurisihtkohti Tansaanias. Siin elavad koos mitmed eri hõimud ja just eri hõimude ja tavade kooseksisteerimine on Tansaaniale väga omane. Jalutame läbi riftioru jalamil asuvate farmide ja rohelise oaasi ja tutvume piirkonnas elevate hõimude igapäevaeluga. Võimalusel vaatame chaga rahvast villimas traditsioonilist banaaniõlut mbegget. Tutvume Kigoma küla farmeriga, kes toodab Tanganjika järve ääres kasvavatest palmipuudest palmiõli ning kohtume rangi rahvaga Kondoas, kes kasutavad kohalikku papüürust kaunite vaipade ja korvide valmistamiseks. Mbugwe rahvas näitab, kuidas jahvatada erinevaid teravilju traditsiooniliste veskikividega.

Vaatame, kuidas Mto wa Mbu rahvas ehitab kohalikke mudaonne. Tutvume ka ühe Aafrika vanima traditsioonilise rauasulatamistehnoloogiaga. Lisaks valmistatakse savimullast savinõusid. Lõunasöök pikniku stiilis. Õhtusöök ja ööbimine Arusha lähedal hotellis Tellamande Hotel või sarnases.

11. PÄEV. LEND KILIMANJARO - ISTANBUL ja ISTANBUL - TALLINN
Transfeer lennujaama. Varahommikul lahkume Tansaaniast. Lend Kilimanjaro-Istanbul ja lend Istanbul-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Vastutav reisikorraldaja jätab endale õiguse teha reisikavas muudatusi.Viimati uuendatud 04. mai 2018
 
Kuumad pakkumised