City_search_magnifier
 
Mida ette võtta
 • Jaga:
 • Saada sõbrale

Mida põnevat Roomas ette võtta?

 
 • Rooma Colosseum on Igavese Rooma sümbol. Amfiteatri stiilis Colosseumis toimusid gladiaatorite ja metsloomade võitlused ning imiteeritud merelahingud. Colosseum ja selle varemed on loonud sajandite jooksul erilise mikrokliima, varemete vahelt on leitud 420 taimeliiki. Võimas Colosseum on sajandite jooksul inspireerinud ka paljusid kunstnikke.
 • Palatine mägi - legendi järgi oma onu - legendaarse Alba kuninga poolt jõkke heidetud kaksikud Romulus ja Remus uhuti Tiberi jõe kaldale ja emahunt imetas neid just siin, Palatine mäel, oma koopas. Hiljem Romulus tappis oma venna Remuse ja asutas Palatine mäele küla.  Legendaarse Romuluse asutatud külast kasvaski välja praegune Rooma linn. Impeeriumi ajal oli Palatine prestiižne elurajoon, kus elasid kõnemees Cicero, luuletajad Catullus ja Livius. Palatines sündis ja elas imperaator Augustus. Palatinesse püstitati templeid Rooma tollastele jumalatele ja jumalannadele. Tänapäeval on Palatine nagu roheline oaas keset liiklustihedat ja lärmakat linna.
 • Forum Romanum - esimene Rooma linnaväljak, millelt algas roomlaste võidumarss Euroopasse.
 • Kapitoolium - jumalate mägi ja antiikse Rooma kõige tähtsam paik, linna taevalik kaitse ja ajalooliste rikkuste muuseum. Üks Rooma seitsmest künkast, mis oli Vana-Rooma vanim usu- ja poliitikakeskus. Väljaku ümber paikneb mitu kunstimuuseumi ja keskaegne linnavalitsushoone. Kapitooliumi arhitektuuriansambel moodustab tähtsaima renessansiaegsete ehitiste kogumi.
 • Museo Explora – lastemõõdus linnake koos kaupluste ja elumajadega, kus lapse tasandilt saab kõike vaadata, katsuda ja proovida.
 • VatikanRooma kesklinnas asuv Vatikan on olnud iseseisva riigina Itaalia riigi koosseisus 1929.aastast.  Vatikan on rooma-katoliku kiriku keskus ja maailma väikseima pindala ning elanike arvuga linnriik, mis on  piiratud sümboolse müüriga ja kus elab umbes tuhat inimest. Võimalus tõusta kirikutorni ja vaadata Michelangelo kupli tipust kaunist vaadet Roomale, tutvuda kiriku krüptidega, kuhu on maetud hulgaliselt paavste ja kus asub ka  Johhannes Paulus II haud. 
 • Tivoli - jõukamate Rooma elanike suvekuurort, kus Villa d’ Este, renessansiperioodi Itaalia kuulsa Estede suguvõsa suveresidentsi ümber asub väidetavalt maailma kauneim aed sadade mänglevate purskkaevudega.  Tenuta di Pietra Porzia mõisa 60 hektaril kasvatatakse viinamarju ja oliive. Kohapeal on võimalik degusteerida nii veine kui külmpressitud värsket oliiviõli. Tegevust jätkub linnakeses terveks päevaks. 
 • Püha Peetruse väljak on kristliku maailma keskus, kus aastal 62 esimene Kristuse märter Peetrus kuulutati pühakuks ja samal aastal paigutati siia tema säilmekirst. Siia on läbi sajandite tehtud palverännakuid, tuldud läbi raskuste saama lunastust, siit tulevad iga-aastased jõulu- ja lihavõttesõnumid kogu maailmale. Ringikujuline Püha Peetruse väljak on üks Rooma sümboleid.
 • Püha Peetruse basiilika - Püha Peetruse jäänustega säilmekirstu kohale ehitati kabel juba 2.sajandil, algkirik ehitati aastal 349 Rooma imperaatori Konstantinuse poolt, mis aga 15.sajandiks oli peaaegu kokku kukkunud. Aastal 1506 andis paavst Julius II käsu ehitada vana kiriku kohale uus kirik. Püha Peetruse kirikus said enam kui saja ehitusaasta jooksul oma kätt proovida peaaegu kõik Itaalia renessansi ja baroki suurmeistrid.
 • Rooma Pantheon on Vana-Rooma jumalate ja jumalannade tempel ning kõige paremini säilinud antiikne kuppeltempel. Siin asub ka maailmakuulsa kunstniku Raffaeli haud.
 • Navona väljak - üle majade ulatuv sammas, mida ümbritsevad neli kuju ja jõekest, mis sümboliseerivad maailmajagusid - Ganges (Aasia), Niilus (Aafrika), Doonau (Euroopa) ja Rio della Plata (Ameerika). Kunagi oli samal kohal antiikse Rooma üks rahva kooskäimise lemmikpaiku - staadion.
 • Villa Borghese on Rooma suurim park. Maavaldus kuulus 17.sajandi alguses kardinal Scipione Borghesele, kelle onu oli paavst Paul V. Sajandite jooksul on parki ümber kujundatud, viimased sada aastat kuulub Villa Borghese Itaalia riigile, olles pealinlastele vaba aja veetmise ja kokkusaamiste koht ning kultuurikeskus. Villa Borgheses on praegu loomaaed, biopark, Itaalia Moodsa Kunsti muuseum ja Etruskide muuseum. Kardinal Borghese isiklikud kunstikogud on avatud rahvale kompleksi peahoones. Pargis on loendamatul hulgal skulptuure, purskkaevusid, teeradu, mitu tiiki, amfiteater, välismaised kultuuriakadeemiad. 
 • L'Isola Tiberina - linna keskel Tiberi jões asub väike saareke, kuhu pääseb üle Fabritsiuse silla. See enne meie ajaarvamist ehitatud originaalsild on siiamaani kasutuses. Aastal 293 e.m.a. ehitati Tiberi saarele tempel, mis pühendati Vana-Rooma jumalale Aesculapiusele, kes oli kaitsejumal katku vastu. Saar on läbi sajandite olnud seotud abivajajate ning haigetega. Saare praegune Püha Bartolomeo kirik on ehitatud kunagise Aesculapuise templi varemetele.
 • Trastevereomaette Rooma linnajagu, mis tõlkes tähendab “piirkond üle Tiberi”. Trastevere elanikud lugesid ennast kõige õigemateks ja autentsemateks roomlasteks, impeeriumi kodanike järeltulijateks. Trastevere on nagu omaette linn, kus on säilinud tükike impeeriumi- ja keskaegset Roomat koos vanade kitsaste tänavatega, mis moodustavad lõpmatu labürindi.
 • Trevi purskkaev - seda on nimetatud kõige romantilisemaks kohaks Roomas. Barokkstiilis purskkaev ehitati 1735.  
 • Püha Maria kirik - Trastevere keskväljakul asuv kirik, mis arvatavalt on vanim ametlik kristlik kirik Roomas. Legendi järgi on kirik asutatud 3.sajandil paavst Callixtus I poolt.  Kirikus saab näha 22 hiiglaslikku graniitsammast, mis pärinevad Rooma impeeriumi aegsetest ehitistest.Viimati uuendatud 18. september 2014
 
Kuumad pakkumised