City_search_magnifier
 
Meelelahutus
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Meelelahutus

 
Söögikohti on Prahas igale maitsele. Siin on esindatud kogu maailma köök, Vietnamist Prantsuse haute cuisine’ini. Kui juba Tšehhimaal olla, tuleks proovida rahvuslikku menüüd kneedlikute (jahuklimbid), hapukapsa ja sealihaga, kus koore ja rasvaga ei koonerdata. Palju pakutakse kartuli- ja jahutoite. Ära tasub proovida ka Praha tort, milles kasutatakse nelja sorti vahukoort ja mis sisaldab rummi, likööri ja konjakit.

Ja muidugi kuulus tšehhi õlu! Kõige kuulsamad õllesordid on Pilzner ja Budvar. Vähem teada on see, et tšehhid valmistavad ka veine, neil on olemas oma viinamarjaväljad ja veinikeldrid ning kõik sinna juurde kuuluv. Lisaks ploomiviin slivovice, 42-st ürdist koosnev ürdiliköör Becherovka ja absint (60- kuni 80-kraadine koirohuviin).


Praha ööelu on mitmekesine ja intensiivne. Klubisid leidub erinevale maitsele, paljud neist on elava muusikaga - nii mainekad maailmanimed kui päris oma keldribändid. Prahas tegutseb Kesk-Euroopa suurim ööklubi Karlovy Lazne (Karli silla vanalinnapoolses otsas), kus toimub pidu viiel korrusel.

Kinosid on ligi sada, mitu ooperiteatrit - Riigiooper ja mitme lavaga Rahvusteater. Lisaks varjudeteatrid ja marionetiteatrid, mis Tšehhile väljaspool riikigi kuulsust toonud. Iga nelja aasta tagant toimub ainulaadne teatrifestival, mis toob kokku maailma parimad kostüümid ja dekoratsioonid ning on seetõttu maailmas ainulaadne.

Linnas on lugematul hulgal kontserdisaale, kontserte ja muusikafestivale. Kuulsaim neist - Praha  kevad - on toimunud juba ligi veerandsada aastat. Tuntuimad kontserdipaigad on Rudolfinum ja Smetana saal, kus esinevad maailmakuulsad orkestrid. Septembrist oktoobrini toimub Praha sügisfestival, hilissügisel lisandub džässifestival. 

Läbi aastate on üheks populaarsemaks ajaveetmise võimaluseks olnud Fountain´i muusikalised purskkaevude etendused. Poolteist tundi kestev vaatemäng on täis muusikat, vett ja värve. Samuti on repertuaaris ballett koos veemängudega, tantsud  Smetana muusikale, etendus "Romeo ja Julia" ning mitmed teised tuntud balletid. 


Lisaks kunstimuuseumid ja kloostrid, vanad raamatukogud, paleed ja lossid, galeriid - igaüks leiab midagi enda jaoks! Vaata lähemalt siit>>

05.10.2014 Lady Gaga

Vaata siit>>, mida põnevat Prahas ette võtta!
Viimati uuendatud 18. september 2014
 
Kuumad pakkumised