City_search_magnifier
 
Mida ette võtta
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Mida põnevat Peterburis ette võtta?

 

18.sajandi lõpuni valitsesid Venemaad enamasti naised, kelle maitse määras suuresti ka Peterburi arhitektuurilise ilme.

Peterburi sillad - sildade arvult on Peterburi maailma linnade seas esikohal. Koos eeslinnadega on Peterburis u. 620 silda, millest 218 on jalakäijate sillad. 22 silda on avatavad laevaliikluse jaoks ehk ülestõstetava keskosaga. Esimene sild üle Neeva ehitati 1850 ning üle Neeva peasängi viib 9 silda. Linna pikim sild on Bolšoi Obuhhovski üldpikkusega 2824 m. Kõige laiem on üle Moika viiv Sinine sild (ligi 100 m lai).

Peterburi Kunstide Akadeemia hoone on ehitatud Katariina II ukaasi alusel aastatel 1764-1788. Tegu on esimese Venemaal püstitatud varaklassitsistliku hoonega. Peterburi Kunstide Akadeemias on õppinud valdav osa Vene maalikunstnikke, skulptoreid ja arhitekte.

Peeter-Pauli kindlus -
kindluse ehitamist alustati 27.mail 1703.aastal. Just seda päeva loetaksegi Neevalinna asutamise daatumiks. Siin asub toomkirik, mille kellatorn on linna kõrgeim (122,5 m). Kellatorni tipus on 3,2 m kõrge risti käes hoidev ingel. Kellatorn on kaetud 36 000 käsitsi liimitud õhukeste kuldplaatidega. Kirikusse on maetud kõik Vene tsaarid.

Nevski prospekt
 on Peterburi keskust poolitav üle 4 km pikk ja 25-60 m lai tee. Tee keskosas olevad majad on kõik ühekõrgused ja ehitatud enne Oktoobrirevolutsiooni.

Neeva jõgi algab Laadoga järvest ja suubub Soome lahte. Jõe pikkus on 74 km, Peterburis on kolm kanalit: Moika, Gribojedov ja Fontanka.

Kaasani katedraal - 1812.aasta sõdade mälestusmärk.

Talvepalee (Ermitaaž) - Venemaa keisrite (Romanovite) endine palee, mis on suurepärane näide Vene barokkarhitektuurist. Talvepalee ehitati aastatel 1754–1762 Itaalia arhitekti Bartolomeo Rastrelli projekti järgi. Keiser elas Talvepalees talvekuudel. 1922 liideti Talvepalee Ermitaažiga, kus on väljas u. 3 miljonit eksponaati, galeriide pikkuseks loetakse umbes 19 km. Tänapäeval kannab Talvepalee koos teiste naaberhoonetega (Väike, Vana ja Uus Ermitaaž) Riikliku Ermitaaži nime.

Peterhofi loss
- kompleksi kuulub üle 10 lossi, 2 parki ja maailmakuulus purskkaevude süsteem. Peterhofi purskkaevude pargis on üle 100 purskakevu ja mitmeid tsaariaegseid paviljone.

Iisaku katedraal -
kuldse kupliga kirik, mida ehitati 40 aastat.

Jussupovi palee - Venemaa rikkaima ja mõjukaima perekonna kodu, mis peidab uskumatuid rikkusi. Kodu, kuhu on rajatud ka barokkstiilis teatrisaal, mille interjööri loomisel on kasutatud ohtralt kulda. Kui on aega või jaksu ainult ühe palee jaoks, siis on just see palee parim valik.
Viimati uuendatud 18. september 2014
 
Kuumad pakkumised