City_search_magnifier
 
Mida ette võtta
 • Jaga:
 • Saada sõbrale

Mida põnevat Milaanos ette võtta?

 

Kõige mõistlikum viis Milaanoga tutvust teha on jalutades. Just nii saab nautida kõiki neid ilusaid hooneid, monumente ja inimesi - silmailu leiab igalt poolt ja nauding on vahetu!

 • Castello Sforzesco (14.-15.sajand) - lossis asuvad mitmed muuseumid ja galeriid. Kunstimuuseumi kuulsaim taies on Michelangelo lõpetamata skulptuur "Rondanini Pieta". Suures siseõues Piazza delle Armi on eksponeeritud mitmetest Milaano ajaloolistest ehitistest säilinud hoonefragmente. Lisaks sellele on lossis palju väiksemaid õuesid, millest kauneim on Bramante ja Filarete kujundatud sammaskäikudega ääristatud Cortile della Rochetta. Kindluse taga asub üks Milaano suurimaid parke Parco Sempione.
 • Galleria Vittorio Emanuele - Piazza del Duomost põhja poole jääv tohutu ladina risti kujulise põhiplaaniga terasest ja klaasist kõrge võlvkäiguna rajatud passaaž. Galerii ehitistel on neli korrust. Luksuslike kohvikute, restoranide, raamatupoodide ja butiikide fassaadid on kujundatud uusrenessanslikus võtmes. Võlvkäigus korraldatakse ka kunsti- ja fotograafianäitusi. Galerii viib otse Piazza del Duomo'lt La Scala teatri juurde. Galerii kaheksakandilist keskosa kaunistavad nelja maailmajagu ehk Euroopat, Ameerikat, Aafrikat ja Aasiat sümboliseerivad mosaiigid.
 • La Scala teatrihoone (1766-1778) on üks maailma kuulsamaid ooperiteatreid. Teatri neoklassitsistlik fassaad
  on tagasihoidlik, interjöör aga suurejooneline. Oma 2000 istekohaga on La Scala Euroopa suurim teater. Publik istub hobuserauakujuliselt: saal on 26m lai ja 6 loožiga kokku 27m kõrge. Harukordseks peetakse teatri akustikat.
 • Duomo - Milano toomkirik (1384–1577).
  Itaalia suursuguseim gooti stiilis ehitis. Viielööviline, 157m pikk ja 92m lai basiilika on üks suurimaid gooti katedraale maailmas, mis on mõeldud mahutama 40 000 inimest. Katedraali tähelepanuväärseim osa on katus oma 135 tornikese ja tohutu hulga kujude ning veesülititega.
 • Sant'Ambrogio kirik on 9.-12.sajandist pärinev kõige püham paik linnas, Milaano religioossuse sümbol. See seisab vundamendil, mis on laotud Püha Ambrosiuse, Milano esimese piiskopi ja kiriku ühe asutaja ajal (340–397). Krüptis on näha Ambrosiuse säilmed.
 • Santa Maria delle Grazie kirik (1465-1498) on tuntud kui Leonardo da Vinci seinamaali "Püha õhtusöömaaeg" asupaik. Kirik ehitati dominikaani munkade toetusel gooti stiilis, mida on hiljem täiendatud renessanssi vaimus.
 • Stadio San Siro - Milaano kuulus staadion.


Muuseumid:

 • Pinacoteca Ambrosiana - Biblioteca Ambrosiana juurde kuuluv kunstimuuseum asub kardinal Federigo Borromeo palees, mis on pärit 17.sajandist ja hiljuti restaureeritud. Kardinal oli alusepanijaks nii raamatu- kui kunstikogule. Olulisemad kunstiaarded on Leonardo da Vinci "Muusiku portree", Botticelli "Madonna baldahiini all" ja Caravaggio "Puuviljakorv", mis on esimene Itaalias maalitud natüürmort. Muuseumi kõige veidram eksponaat on Lucrecia Borgia juuksekihar. Lisaks kuulub pinakoteegile korralik Veneetsia kunsti kogu, milles on esindatud Tizian, Tiepolo, Giorgione ja Bassano.
 • Pinacoteca di Brera on kunstimuuseum 38 saalis, kus on üks Itaalia suuremaid kunstikogusid. Muuseum asub 17.sajandist pärit Palazzo di Breras. 18.saj. asutati seal Kunstiakadeemia Accademia di Belle Arti, mille juurde tekkis aegamööda kunstikogu. Breras asub üks paremaid Itaalia renessanss- ja barokkmaali kollektsioone maailmas. Leidub ka Itaalia kuulsate nüüdisaegsete kunstnike teoseid. Kunstnikest on veel esindatud El Creco, Rembrandt, Rubens, van Dyck. Teosed on pärit kirikutest ja kloostritest üle Euroopa, hiljem on kogu pidevalt täiendatud ostude toel. Kaaristutega õuel seisab Napoleoni pronkskuju - just tema muutis Brera rahvusgaleriiks, konfiskeerides eksponaate kirikult ja ülikutelt.
 • Palazzo Reale - kaasaegse kunsti muuseum
 • Poldi Pezzoli - eelkõige Põhja-Itaalia kunstnike tööd
 • Duomo di Milano - Toomkiriku muuseum Viimati uuendatud 18. september 2014
 
Kuumad pakkumised