City_search_magnifier
 
Kohalik transport
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Kohalik transport

 

Gatwicki lennujaam asub 46km Londonist. Kõige parem ja kiirem on Gatwick Expressi rongiühendus lennujaamast Londoni Victoria jaama, rongid väljuvad iga 15 minuti tagant. Sõit kestab 35 minutit ilma vahepeatusteta.

Londoni metroo (London Underground) on maailma vanim. Metroo on avatud kella 5-st hommikul ja metroo viimane rong on keskööl.

Kesklinna liinibusse on kahte tüüpi. Uuematesse bussidesse saab siseneda vaid esiuksest. Vanemat tüüpi bussi sisenetakse tagaosas asuvalt platvormilt. Bussil uksi ei ole ja tänu sellele saab hüpata ka parajasti punase foori taga või lihtsalt liiklusummikus seisvasse bussi. 

Ööbusse tähistab sinine N. Nendes bussides päevatranspordi kaart ei kehti ja neis tuleb osta eraldi pile. Kuna Londoni ööelu Piccadilly Circus ja Leicester Square piirkonnas lőppeb tunduvalt hiljem kui viimane buss vői metroo sõidab, siis on vőimalus kasutada ööbusse.

Londoniga paremaks tutvumiseks on soovitatav osta London Travelcard, mis kehtib ostetud tsoonis kõigis transpordivahendites (päevane, 3-päevane või nädalane kaart). Enamus tähtsamaid vaatamisväärsusi jääb 1. ja 2. tsooni. Automaadist piletit ostes tuleb teada selle tsooni numbrit, kuhu soovitakse sõita. 

One Day Travelcardi saab osta igast metroojaamast. Sellega saab sőita ühe päeva jooksul nii metroos kui bussis piiramatu arv kordi. Nädalavahetusel on soovitatav osta Weekend Travelcard.

Kuulsad on ka Londoni mustad taksod - cab'id. Taksopeatusi ei ole, tuleb vaid käsi tősta ja vaba takso tuleb ise Sinu juurde. Taksosse mahub vabalt 5 inimest ja keskmine hind 1. tsooni piires on 5-8 GBP. Taksojuhile on viisakas jootraha jätta ja tavaliselt ümardatakse arve täissummani. 
Viimati uuendatud 18. september 2014
 
Kuumad pakkumised