City_search_magnifier
 
Kohalik transport
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Kohalik transport

 
Lissabon on suhteliselt väike linn ja paljud vaatamisväärsused asuvad üksteisele lähedal, kuid see linn on rajatud seitsmele mäele ning konarlikud munakivitänavad võivad jalgsi ringi uudistavate külastajate elu sageli raskeks teha. Selle-eest on linnas efektiivne ühistranspordi võrgustik. Lissabonis on üsna ulatuslik metroovõrgustik ning hea bussi- ja köisraudteeliiklus. Bussid ja trammid sõidavad Lissabonis alates kella viiest või kuuest hommikul kuni kella üheni öösel, mõned on ka ööliinid.

Eeslinnadesse sõitmiseks ja linnast väljas asuvate randadeni jõudmiseks tasub otsustada rongi kasuks. Auto on mõistlik üürida juhul, kui on soov minna ümberkaudseid randu ja maalähedasi eeslinnu uudistama. Linnas autoga sõitmine võib olla üsna stressirohke tiheda liikluse, kitsaste ühesuunaliste tänavate ja trammiliikluse tõttu.  Lisaks peab linnas liigeldes arvestama liiklusummikute ja pideva parkimiskoha otsimisega. 

Kopenhaagenit külastades tasub osta Lisbon Card, mis annab tasuta sõiduvõimaluse linnatranspordiga, lisaks tasuta sissepääsud muuseumidesse ja muudele atraktsioonidele, ning allahindlused restoranides ja poodides.

1-päevane Lisbon Card 18.50 € /täiskasvanu, 11.50 € /laps (5-15 a.)
2-päevane Lisbon Card 31.50 € /täiskasvanu, 17.50 € /laps (5-15 a.)
3-päevane Lisbon Card 39.00 € /täiskasvanu, 20.50 € /laps (5-15 a.)

Küsi Lisbon Card'i meie konsultandilt!
Viimati uuendatud 12. september 2014
 
Kuumad pakkumised