City_search_magnifier
 
Mida ette võtta?
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Mida ette võtta?

 
Lissaboni suurim vaatamisväärsus on linn ise. Lissabon ei ole turistide jaoks ilusaks tehtud, vaid on säilitanud oma autentsuse ja omapära, mis eristab teda teistest maailma linnadest. Lissabonis ringi jalutades on võimalus imetleda erinevate ajastute arhitektuuri ning külastada paljusid erinevaid muuseume. Lissabon on arhitektuuri poolest erakordselt rikas - üle terve linna on võimalik näha romaani-, gooti-, barokk-, modern- ja postmodernses stiilis ehitisi. Linnale üsna lähedal on ka mitmed kaunid liivarannad.

Rossio. Rossio on Lissaboni peaväljak ja kohalike seas populaarne kohtumispaik.
Belém. See monumentiderohke piirkond väärib kindlasti külatamist.
Jeronimose klooster. 1502.aastal ehitatud klooster on Portugali võimu ja rikkuse muljetavaldav sümbol. Selle ristkäikusid peetakse üheks maailma kõige ilusamaks ning iga sammas on erinevalt nikerdatud.
Belémi kellatorn. UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse kuuluv kellatorn on üks linna tuntumaid sümboleid.
St. George'i loss. Siinselt kindlusemüürilt avaneb kaunis vaade tervele linnale. Lossikompleksis paikneb ka väike arheoloogiamuuseum ning mäest allapoole minnes on mõned terrassid, kus avanevad täiuslikud postkaardivaated Alfamale, keskaegse küla stiilis linnaosale.
Calouste Gulbenkiani muuseum. Siin saab näha Rembrandti, Rubensi, Monet' ja Lalique'i töid.
Parque das Nacoes. Lissaboni vanadele linnaosadele on kontrastiks see 21.sajandil rajatud linnaosa, kus Euroopa pikima silla taustal näeb silmapaistvat kaasaegset arhitektuuri.
Berardo muuseum. Portugali miljonär on kokku pannud ühe Euroopa parima modernse kunsti kollektsiooni, kuhu kuuluvad Andy Warholi, Picasso ja Dali teosed. 
Tramm nr 28. Mäest üles Alfama linnaosasse sõitev vana tramm on vaatamisväärsus omaette.
Okeanaarium. Lissaboni okeanaarium on Euroopa suurim. Näha saab erinevate ookeanite eluolu ja loomastikku. Lastega reisides tasub seda kindlasti külastada.     
Viimati uuendatud 28. jaanuar 2014
 
Kuumad pakkumised