City_search_magnifier
 
Mida ette võtta
 • Jaga:
 • Saada sõbrale

Mida põnevat Kopenhaagenis ette võtta?

 

Kuningalossid, pargid ja väljakud muudavad linna jalgsi avastamise meeldivaks tegevuseks. Kopenhaagen on selles mõttes omapärane linn, et olulisemad vaatamisväärsused võib ära näha vaid paari jalutuskäiguga - enamus vaatamisväärsusi asuvad kontsentreeritult suhteliselt väikesel maa-alal, mis muudab nende avastamise lihtsaks ja mugavaks.

 • Väike merineitsi (Den Lille Havfrue) - 1913.a. püstitatud skulptuur on Kopenhaageni ja isegi Taani sümbolina turistide põhilisi huviobjekte ning sellisena üks maailma tuntumaid ja kuulsamaid kujusid. Palja ülakeha ja kalasabaga 1,25-meetrine väike merineitsi istub Langelinie kai kivil. Kuju pääseb vaatama näiteks lahel kurseerivate kohalike ekskursioonilaevadega.
 • Kopenhaageni planetaarium (Tycho Brahe Planetarium) - Taani tähtsaim astronoomia- ja kosmoseuuringute keskus. Ultramoodsas 38-meetrises hoones on alaline näitus universumist ja lisaks ajutised väljapanekud. Veel näidatakse filme, tutvustatakse tähti, viiakse läbi lasershowsid.
 • Tivoli - 1843.a. avatud Tivoli on Põhjamaade suurim lõbustuspark. Kümnete vanas stiilis karussellide, ülimoodsate lõbusõiduvahendite ning kõikvõimalike muude atraktsioonide kõrval on pargis 28 ilusat restorani-kohvikut ja õhtuti annab seal valgust 110 000 valgustit. Tasub minna isegi siis, kui ei ole lapsi kaasas! Paljud käivadki seal niisama jalutamas-einestamas. Tuntud on linna südames asuvad Tivoli aiad, mida ei ole lustipeo, kujundaedade ja sensatsiooniliste ilutulestike tõttu võimalik mitte märgata.
 • Bakkeni lõbustuspark - Kopenhaagenist 10 km kaugusel asuv lõbustuspark, kus tavaliselt on vähem rahvast kui Tivolis ja sissepääs on tasuta.
 • Lossid - kindlasti soovitame külastada mõnda paljudest pakutavatest lossidest, näiteks Rosenborgi lossi, kus asuvad sajandite vältel kogunenud kuningakroonid, kaelaehted ja sõrmused.
 • Tornid - Kopenhaageni vaateid saab nautida linna mitmest tornist. Alustada võib turneed Taani pealinna vaatetornidesse ja vaateplatvormidele otse südalinnast – näiteks Kopenhaageni raekoja otsast. Pea 100 aastat tagasi ehitatud 105,6-meetrisest tornist näeb vanalinna nagu peopesal. Pilgu üle Kopenhaageni saab heita 35-meetrise Ümartorni ehk Rundetaarni vaateplatsilt, mille tippu viib 209 meetrit pikk lame kaldtee, üles saab kas või lapsevankriga. Aastal 1716 jõudis Vene tsaar Peeter I torni tippu ratsutades, tsaarinna Katariina I eelistas aga kaarikut. Kes armastab kauneid merevaateid ja tahab pilku heita merelinna lähedal asuvatele saarekestele ja sildadele, võib minna Marmorkiriku ehk Frederiku kiriku torni, mis jääb kuningalossi lähedusse.
 • Taani tuntud õllefirmad Tuborg ja Carlsberg toetavad tõhusalt ka kultuuri. Näiteks Kopenhaageni kesklinnas asuv kunstimuuseum, kus saab silmitsi seista nii muistsete Egiptuse jumalate kui ka skandinaavlaste endi Odiniga, Vana-Rooma aristokraatide või Rodini kivisse raiutud Calais’ linna kodanike kui ka Edgar Degas’ tantsijataridega, elab õllevahust. Ilusa ilmaga saab vaadet linnale nautida ka Ny Carlsberg Glyptoteki katuseterrassilt, millelt avaneb vaade mitmetele teistele tornidele, raekoja tornile ja Tivolile.
 • Louis Tussaud´vahakujude muuseum - väljas on üle 200 vahakuju.
 • Zoo - Kopenhaageni loomaaed, mis asub kesklinnast umbes 10- kuni 15-minutilise bussisõidu kaugusel.
 • Nyhavni sadamapiirkond- põnev ja hubane piirkond, Kopenhaageni elanike ja linna külaliste meelispaik samanimelise kanali kaldal. Piki kanali äärt kõrguvates maalilistes majades võib leida kohviku või restorani igale maitsele - ilusad taani stiilis majakesed kanali ääres, igas teises kohvik või kalarestoran. Suvekuudel väljuvad Nyhavni kailt laevad kanalituurile, mis on üks soodsamaid ja meeldejäävamaid linnaga tutvumise viise.
 • Christiania - Kopenhaageni kõige (kuri)kuulsam linnaosa, 30 aastat püsinud vabalinn, mis on tuntud kogu maailmas.


Viimati uuendatud 17. september 2014
 
Kuumad pakkumised