City_search_magnifier
 
Kohalik transport
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Kohalik transport

 

Kui sooviks on pigem linna keskust avastada, siis on Istanbuli ühistranspordi süsteem ringiliikumiseks väga hea. Ühistransport on soodne ja toimib hästi, kuid võib olla olenevalt liinist ülerahvastatud. Istanbulis on kaks metrooliini – Atatürki lennujaam-Aksaray ja 4 Levent-Taksim, ning neli trammiliini. Vana Sultanahmeti linnaosa on lihtne jalgsi avastada.

Tänapäevased trammid sõidavad hommikul kella kuuest keskööni ning ühendavad Sultanahmeti Galata/Beyoğlu'ga ja praamisadama Kabataşe'ga, kust väljuvad paadid imeilusatele Printsi saartele. Kergrongid, mis sõidavad trammidega samal raudteel, on külastajatele vähem huvipakkuvad, välja arvatud Atatürki lennujaama sõitmisel.

Nostalgikutele on mõeldud 19.sajandi lõpus rajatud maa-alune köisraudtee, mis ühendab Karaköy' ja Beyoğlu', samuti punane endisaegne tramm, mis kolisedes Istiklal Caddesil sõidab. Lähirongid väljuvad Sirkeci rongijaamast ja sõidavad mööda Marmara mere rannikut iidse linnamüüri lõunapiirini.

Bussisüsteem on keerulisem, marsruudid ja hinnad leiab siit>>, kuid bussidega pääseb hästi mitmete vaatamisväärsuste juurde, nt. Kariye muuseum. Hea hinnaga kontinentidevaheline praamireis  üle Bosporuse väina Aasia poolele Üsküdari või Kadıköysse maksab 6 liiri.

Kui on kavas palju ühistransporti kasutada, tasub osta 10 liiri eest Istanbulkart (sõidupass), mida saab uuesti laadida eri punktides üle kogu linna. See säästab aega, sest ei pea žetoonijärjekorras seisma, ning see kehtib bussis, kergrongis, trammis, lähirongis, praamil ja köisraudteel. Istanbulkart'i peamisi eeliseid on see, et sellega hoiab kokku raha (üks sõidukord maksab 2 liiri, žetoon aga 3 liiri) ja aega – Jetomatiku masina otsimine või selle sabas seismine kulutab palju aega. Samuti on see tagastatav. Kaarti saab osta Sabiha Gökçeni lennujaamast ning Atatürki lennujaama kergraudtee alguspeatusest.

Kui te pole väga kogenud autojuht, siis ei ole soovitatav autot rentida, sest liiklusõnnetused on sagedased (autojuhid püüavad ummikutes kulunud aega korvata hullumeelsete kiirendustega), liiklusmärgistus ja parkimine keeruline.

Ka taksod on hea transpordivahend – soodne, taksomeetriga varustatud ja üldiselt kerge leida. Pärast südaööd on tariif poole kallim.
Viimati uuendatud 17. september 2014
 
Kuumad pakkumised