City_search_magnifier
 
Mida ette võtta?
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Mida ette võtta?

 

Istanbul on kuulus oma imekaunite mošeede, kirikute, paleede ja muude uhkete arhitektuurimälestiste poolest. Siin on säilinud paljude hilisantiikaegsete ehitiste varemed, mis on väärt külastamist.

Hagia Sofia
Hagia Sofia katedraal on üks Istanbuli kõige kuulsamaid monumente. Keiser Justinian lasi selle ehitada ühe osana oma katsest taastada Rooma impeeriumi suurus. Hagia Sophia katedraal on omalaadne ehitusmälestis, kus Lääne ja Ida arhitektuuritraditsioonid ja kaunistusvõtted on saavutanud harmoonilise terviku. Kui türklased 1453. aastal vallutasid Konstantinoopoli, siis muudeti kirik mošeeks ja lisati minaretid.

Hipodroom
Bütsantsi keisrid ei armastanud midagi rohkem kui pärastlõunat kaarikuvõistlusega ja see ristküliku kujuline areen oli nende lemmikvalik. Oma õitseajal oli hipodroom kaunistatud obeliskide ja kujudega, millest osa on samal kohal veel nüüdki. Hiljuti ümber kujundatud areen on linna üks populaarsemaid kohtumise ja promeneerimise kohti.

Sultan Ahmed I mošee ehk Sinine Mošee
Kuue minaretiga mošee on Ottomani aegsetest suurim. Mošee interjöör on sama suurejooneline.

Topkapi sultanite palee
Topkapi palee oli Ottomani sultanite palee, aga ka riigi administratiiv- ja hariduskeskus. 1850.ndatel ei suutnud palee enam täita riigi tseremooniate ja diplomaatilise etiketi nõudeid ja seetõttu sultanid kolisid Dolmabahçe paleesse. Topkapis säilitatakse endiselt kuninglikke aardeid, Prohvet Muhammadi pühasid säilmeid ja seal asub ka imperiaalarhiiv.

Vürtsiturg
Sagimist täis turuplatsilt leiab lisaks vürtsidele ja puuviljadele ka muid suveniire nagu võlujoogid või lausa sultani päris oma afrodisiaakum.
Viimati uuendatud 17. september 2014
 
Kuumad pakkumised