City_search_magnifier
 
Meelelahutus
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Berliin - meelelahutuse meka!

 

Nädalalõpp Berliinis on ideaalne võimalus lisaks vaatamisväärsustele tutvuda ka kohaliku kultuuri, köögi ning ööeluga.

Söök ja jook

Berliinile väga iseloomulik ja ainuomane on nende hommikusöögikultus. Paljud kohad serveerivad hommikusööki terve päeva ning berliinlased on end isegi võrrelnud New Yorkiga, öeldes, et kui New York on linn, mis kunagi ei maga, siis Berliin on linn, kus on alati hommik.

Berliinlaste seas on populaarne (eriti nädalavahetustel) kohtuda kuni hilise pärastlõunani kohvikus, kus mõnusa hommikusöögi kõrval (mis võib koosneda põnevatest rahvusvahelistest toitudest või hoopis suus sulavast koogikesest) jutustatakse lõbusalt sõpradega ja toibutakse eelmisest õhtust. Populaarsemates kohvikutes tasub laud ette broneerida, et kindlasti oma lemmikkohas einestada saaks.
Nimekirja populaarsetest kohvikutest leiate siit>>
Berliinis olles on "kohustuslik" proovida Currywurst'i - vürtsikas vorst,
mis on kaetud punase tomati-karri kastmega ja mida müüakse kiirtoidu
putkades üle terve linna. Currywurst on Berliinile nii tüüpiline toit, et
sellele püstitati 2003.aastal ausammas kohta, kus kastme välja
mõlnud naine elas ja oma vorstiputkat pidas.

Suvekuudel avatakse tänavatel roheluses puude all spetsiaalsed õllejoomiskohad (beer gardens), kus on mõnus õlleklaasi kõrval juttu ajada ja õhtut veeta. Loomulikult on Berliinis ka palju heal tasemel restorane. Berliinile omase mitmekülgsusega on siin tipptasemel esindatud enamus maailma köökidest.

Meelelahutus

Berliin pakub õhtu veetmiseks lugematuid võimalusi. Kui Sind huvitavad teater, muusikalid ja kontserdid, pakub Berliin Sulle tohutut valikut. Loe edasi siit>>

Restoranide, pubide, kokteilibaaride ja ööklubide lõputust nimekirjast leidub midagi igale maitsele. Nii kohalike kui külasliste seas on populaarne alustada õhtut kokteilibaaris või lounge's, kus kokteili rüübates tasapisi õhtu veetmiseks valmistuda. Berliini ööklubidel on silmapaistvalt kõrge maine kogu Euroopas. Alati on siinsetes klubides võimalik avastada mõni uus muusikastiil või lihtsalt nautida pidu, mis kestab Berliinis hommikuni.

Berliin on linn, mis armastab sporti. Erinevate sportimisvõimaluste kohta leiad infot siit>>

Viimati uuendatud 27. november 2015
 
Kuumad pakkumised