City_search_magnifier
 
Mida ette võtta?
  • Jaga:
  • Saada sõbrale

Mida põnevat Berliinis ette võtta?

 

Berliin pakub Saksamaa linnadest oma külastajale kõige enam vaatamisväärsusi. Enamus meist teab Berliini müüri, kuid tohutu valik, mida kõike Berliinis vaadata ja teha, võtab silme eest esialgu päris kirjuks. Muuhulgas on Berliin tuntud ka kui muuseumide linn. Kokku 175 muuseumis leidub tõelisi aardeid maailma kultuuripärandist - Pergamoni altar, Nefertiti büst ja loendamatud teosed suurtelt kunstnikelt nii minevikust kui ka tänapäevast.

Brandenburgi värav
Triumfikaar, mis on üks Berliini sümbolitest, rajati 1791.aastal. Värav oli ainus ehitis, mis 1945.aastal Pariser Platzil alles jäi. Rekonstrueerimistöid aitasid teha nii Lääne kui ka Ida pool. 1961-1989 oli värav osa Berliini müürist, seega ka suletud. Peale müüri langemist on värav saanud vabaduse sümboliks.

Berliini müür - Külma sõja sümbol, mida sakslased ja kogu vaba maailm võttis kommunistliku türannia tähisena. Esialgne müür ehitati 1961.aastal, läbipääs müürist avati kõigile 9.novembril 1989. Tänaseks on müür peaaegu täielikult lammutatud, kuid mõningates kohtades on müüri siiski säilitatud.

East Side Gallery - 1,3 km pikkune osa Berliini müürist kesklinna lähedal, mis on kaetud 106 seinamaalinguga kunstnike poolt üle terve maailma. See on suurim vabaõhu galerii terves maailmas.

Alexanderplatz oluline transpordisõlm, kus asub palju suuri ja väiksemaid poode. Berliinlased kutsuvad seda kohta lihtsalt Alex'iks. Siin ümber asuvad ka mitmed vaatamisväärsused, sealhulgas ka Berliini 365m kõrgune teletorn.

Berliner Dom
- Berliini katedraal valmis 1905.aastal ja on Berliini kõige suurem ja olulisem protestantlik kirik.

Reichsdag - Saksamaa parlamendihoone, mis oma erilise klaaskupli tõttu on üks Berliini populaarsemaid vaatamisväärsusi.

Museumsinsel
(Muuseumisaar) - Berliini südames Spree jõe ja Kupfergrabeni vahel asuv kuulus Berliini muuseumisaar kuulub maailma tähtsaimate muuseumikomplekside hulka. Sellesse ansamblisse kuuluvad viis ülemaailmse tähtsusega muuseumi, kus hoitakse arheoloogilisi kogusid ja 19.sajandi kunsti. Alates 1999.aastast kuulub see muuseumimaastik UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Haus am Checkpoint Charlie muuseum - Checkpoint Charlie oli piiriületuspunkt Ida- ja Lääne-Berliini vahel Külma sõja ajal. Muuseumis saab tutvust teha erinevate vahenditega, millega üritati Ida-Saksamaalt põgeneda maa alt, maa pealt ja mõnikord lausa läbi õhu.

Holokausti memoriaal - kesklinnas asuv memoriaal avati 12. mail 2005.aastal. Sünge meeldetuletus lähiajaloo pahupoolest.

Berliini loomaaed
- loomaaias on ligi 19 000 looma 1400 liigist. See on üks maailma suurima kollektsiooniga loomaaedu ja kindlasti külastust väärt.

Deutsche Oper ooperimaja - Charlottenburgis asuvas ooperimajas tulevad esitlusele parimad etendused, kus peaosades on maailmakuulsad nimed suurepärase orkestri saatel. 

Legoland Discovery Center 
Põnev koht nii väikestele kui suurtele legofännidele, tegevust jätkub terveks päevaks kogu perele!
Viimati uuendatud 27. november 2015
 
Kuumad pakkumised